Przebudowa ulicy Szafera na finiszu

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Przebudowa ulicy Szafera na finiszu

Dobra wiadomość dla kierowców. Ulica Szafera zostanie otwarta [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-08-16 15:45

Utrudnienia trwały blisko dwa lata, a jeśli brać pod uwagę prace w rejonie Ronda Olszewskiego, jeszcze dłużej. Zmotoryzowani mieszkańcy osiedla Zawadzkiego, Krzekowa i okolic mogą wreszcie odetchnąć z ulgą. Zmodernizowana ulica Szafera w końcu zostanie otwarta dla ruchu kołowego. Dobrą wiadomość przekazał w poniedziałek na Facebooku prezydent Szczecina.

Ulica Szafera zmieniła się nie do poznania. Powstała zupełnie nowa, dwujezdniowa ulica, nowe ronda, a także torowisko tramwajowe z pętlą w rejonie hali Netto Arena. Prace trwały blisko dwa lata. W związku z przebudową okoliczni mieszkańcy musieli liczyć się z ogromnymi utrudnieniami. Jednak już wkrótce przejdą one do historii. Kiedy pojedziemy nową ulicą Szafera? Odpowiedzi na to pytanie udzielił w poniedziałek prezydent Szczecina.

"Szanowni, w najbliższy piątek otwieramy dla ruchu kołowego ul. Szafera!"

- napisał na Facebooku Piotr Krzystek.

Czytaj też: Wrak niemieckiego pociągu na celowniku wandali. Kiedy zniknie spod Kołbaskowa? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Oznacza to, że już za kilka dni, bez większych problemów będzie można poruszać się między osiedlem Zawadzkiego, Krzekowem i Rondem Olszewskiego.

W ramach inwestycji powstała również zupełnie nowa trasa tramwajowa, łącząca aleję Wojska Polskiego z okolicami hali Netto Arena, z możliwością jej przedłużenia w przyszłości do Krzekowa. Na tramwaje jednak jeszcze trochę poczekamy. Jak tłumaczy prezydent, nastąpi to "po uzyskaniu wszystkich pozwoleń na użytkowanie".

"Same odbiory formalnie będą się zaczynać, a niestety nie jest to szybka sprawa"

- dodaje Piotr Krzystek w komentarzu pod swoim wpisem.

Czytaj też: Zderzenie osobówki z TIR-em na długo sparaliżowało centrum Szczecina [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Przebudowa ulicy Szafera w Szczecinie na finiszu. Wkrótce otwarcie