Budowa węzła Głębokie - czerwiec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Szczecin: Kierowcy odetchną z ulgą. Samochody wrócą na ulicę Miodową

2021-06-22 12:44

Dobra wiadomość, dla tych, którzy z powodu zamknięcia ulicy Miodowej w rejonie powstającego węzła Głębokie, musieli korzystać z objazdów. Już w najbliższych dniach ulica zostanie ponownie otwarta dla ruchu samochodowego.

Obecnie realizowane są ostatnie prace, mające na celu przygotowanie do wznowienia ruchu remontowanego odcinka ulicy Miodowej. O ile nic nie stanie na przeszkodzie, samochody pojawią się tam już w piątek, 25 czerwca.

- Wykonawca planuje otworzyć przejazd ul. Miodową, przed piątkowym popołudniowym szczytem komunikacyjnym - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Termin ten jest uzależniony od tempa robót i warunków atmosferycznych.

Czytaj też: Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia. Liczyła się każda minuta! [ZDJĘCIA, WIDEO]

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Czytaj też: Wydał "piątaka", zdobył FORTUNĘ! Farciarz z Nowogardu będzie miał udane wakacje!

Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany