Szczecin: Handlował w Internecie popularnymi przedmiotami. Nagle odwiedzili go kryminalni! [ZDJĘCIA]

2020-11-13 9:34

Handlował w sieci elementami elektrycznych szczoteczek do zębów i golarek. Biznes jakich wiele. Okazało się, że szczecinianin prowadził działalność na bakier z prawem, gdyż cały towar okazał się podrobiony. Teraz grozi mu nawet do dwóch lat za kratkami.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przeprowadzili kolejne działania na terenie Szczecina. Na jednym z portali ogłoszeniowych policjanci ujawnili ofertę sprzedaży elementów wymiennych szczoteczek do zębów oraz wymiennych ostrzy do maszynek elektrycznych do golenia z podrobionymi znakami towarowymi należącymi do jednej ze znanych firm.

W wyniku działań kryminalni zabezpieczyli ponad 400 opakowań wymiennych elementów do elektrycznych szczoteczek oraz ponad 100 opakowań z zawartością ostrzy do maszynek. Wszystkie te produkty były oznaczone nielegalnymi znakami renomowanej firmy, które sprzedawane są za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty.

Właściciel podrobionych towarów za popełnione przestępstwa odpowie teraz przez sądem. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Nielegalne kasyno
Nasi Partnerzy polecają