Nielegalne kasyno w centrum miasta. Zabezpieczono gotówkę na wypłaty wygranych [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-12 12:20

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zamknęła nielegalny punkt hazardowy w centrum Szczecina przy ul. Krzywoustego. Przeszukano lokal, w którym prowadzona była nielegalna działalność hazardowa.

Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Śródmieście. Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przy wsparciu straży granicznej i policji weszli do jaskini hazardu. Dokładnie przeszukali pomieszczenia, gdzie znaleźli sprzęt służący do nielegalnych gier hazardowych.Zabezpieczono 7 komputerów służących do gier hazardowych oraz dodatkowy monitor do obsługi kamer przemysłowych. Zabezpieczono także ruter, 4 kamery i telefon komórkowy. Dodatkowo zatrzymano oraz gotówkę w kwocie 530 zł.

Likwidacja jaskini hazardu

Likwidacja kasyna to efekt weryfikacji sygnałów od mieszkańców. Potwierdza się również, że takie nielegalne punkty hazardowe funkcjonują w różnych miejscach, często pod szyldem sugerującym inną działalność. Prawie zawsze są to lokale monitorowane i zamknięte dla przypadkowego klienta. Organizator nielegalnych gier może spędzić w więzieniu 3 lata grozi mu również 700 tyś  złotych grzywny.