Most w Gryfinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Most w Gryfinie

Szczecin-Gryfino: Popularny skrót przez Niemcy zamknięty. Dwa miesiące utrudnień

2020-09-28 7:39

To będą dwa trudne miesiące dla kierowców korzystających z popularnego skrótu między Szczecinem i Gryfinem przez Niemcy. Od poniedziałku, 28 września fragment drogi B113 zostanie zamknięty dla ruchu. Utrudnienia potrwają 2 miesiące.

Zmiany związane są z rozpoczętą już budową brakującego odcinka ścieżki rowerowej o długości 1,2 km, który zamknie lukę w długodystansowej trasie rowerowej Odra-Nysa. Połączy on ulicę Untere Dorfstraße w Mescherin ze skrzyżowaniem przy Staffelde. Inwestycję realizuje Powiat Uckermark na zlecenie niemieckiego Zarządu Dróg Krajowych.

W związku z pracami budowlanymi, strona niemiecka zdecydowała o pełnym zamknięciu drogi B113, w tym i mostu, do piątku 27 listopada. Oznacza to, że dojazd do Gryfina z zachodniego brzegu Odry będzie możliwy autostradą A-6 lub ul. Floriana Krygiera na wysokości Podjuch. Tym samym, kierowcy zostaną na dwa miesiące pozbawieni popularnego skrótu ze Szczecina do Gryfina przez Kołbaskowo, Rosówek i Mescherin. Inwestycja znacząco wpłynie jednak na bezpieczeństwo rowerzystów, w tym chętnie korzystającej z tutejszej trasy gryfinian. Łatwiej też będzie przemieszczać się rowerem między Gryfinem i Szczecinem.

Sonda
Czy kary dla piratów drogowych powinny być bardziej surowe?
Pijany piłkarz rozjechał Amelkę