Galeria Szpargałek powraca po wakacjach

i

Autor: ZUK Szczecin "Galeria Szpargałek" powraca po wakacjach

Szczecin: "Galeria Szpargałek" wraca po wakacjach. Nie trzeba się już zapisywać!

2021-09-22 11:16

Takiej wyprzedaży w "Szpargałku" jeszcze nie było. Po wakacyjnej przerwie na mieszkańców czekają tysiące przedmiotów. Wszystkie są dostępne za symboliczne pieniądze, które trafią na konta potrzebujących. Ważna informacja: nie obowiązują już zapisy, które były konieczne z powodu pandemii.

W czwartek, w godzinach 9:00-16:00, do "Galerii Szpargałek" może przyjść każdy. Obowiązkowo należy mieć jednak założoną maseczkę.

- Na miejscu nie będzie także udostępniany tym razem komputer do wpłat - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Trzeba je więc wykonać w domu lub w Ekoporcie za pomocą własnych urządzeń przenośnych typu telefon komórkowy, czy tablet. Jest także możliwość dokonania przelewu w pobliskim sklepie spożywczym.

Czytaj też: Szczecin: Boże Narodzenie za trzy miesiące... ale nie tutaj! [ZDJĘCIA]

Po wybraniu przedmiotów z dowodem wpłaty udajemy się do pracownika Ekoportu, pokazujemy przelew na wybraną organizację pożytku publicznego i zabieramy zdobycz do domu.

Trzy magazyny "Galerii Szpargałek" pękają niemal w szwach. Na półkach ustawione są tysiące przedmiotów: porcelana, szkło, zabawki, obrazy, artykuły ozdobne itp. W kolejnym pomieszczeniu widzimy już więcej gabarytów: meble, stoły, krzesła, artykuły dla dzieci, a nawet mnóstwo rolek do jeżdżenia czy butów narciarskich. Trzeci magazyn, oznaczony numerem 2, to ponownie regały – w większości wypełnione książkami, zarówno dla mniejszych, jak i większych dzieci.

Czytaj też: "Walk The Line" w Szczecinie: Gwiazda "Gogglebox" zaliczyła bolesną "glebę"

Czym jest "Galeria Szpargałek"?

Jest to pierwsze takie miejsce, nie tylko na mapie Szczecina, ale również Polski. Do szczecińskich Ekoportów trafia mnóstwo sprawnych, a nawet często nowych przedmiotów, które mieszkańcy traktują jako odpad. Odzyskują je pracownicy Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyszczą, sprawdzają pod kątem sprawności oraz bezpieczeństwa. W momencie, gdy ocenią, że przedmiot może mieć dla kogoś dużą wartość przekazują do "Szpargałka" przy ulicy Arkońskiej.

Na miejscu przedmiot raz jeszcze jest sprawdzany. Jednocześnie znalezisko jest „wyceniane” na określoną ilość punktów. Najdroższy z przedmiotów kosztuje 25 punktów, gdzie 1 punkt jest równy złotówce. Oznacza to, że za 25 złotych możemy dostać krzesła, komody, fotele, porcelanę, naczynia, zabawki, a nawet rowery, wózki czy hulajnogi!

Na miejscu nie ma obrotu gotówką, a za przedmiot należy zapłacić w nieco inny sposób. "Galeria Szpargałek" współpracuje z ponad 20. organizacjami pożytku publicznego. Aby zabrać do domu wybraną rzecz należy pokazać dowód wpłaty na konto potrzebującej organizacji. Suma musi odpowiadać liczbie punktów przypisanych do danego przedmiotu. Honorowane są również dokonane wcześniej przekazy pocztowe. Jeśli nasza wpłata jest wyższa niż wartość wybranego przedmiotu, otrzymamy bon na odpowiednią liczbę punktów, do wykorzystania podczas kolejnych wizyt.

Czytaj też: Szczecin: Plaża w Dąbiu czynna dłużej. Będzie można podziwiać zachody słońca

Sonda
Czy lubisz dawać starym przedmiotom "nowe życie"?
Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany