Floating Arena

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Floating Arena

Szczecin: Floating Arena otwiera się po długiej przerwie, ale sauny wciąż będą zamknięte

2021-05-26 14:51

Po ponad dwumiesięcznej przerwie znów będą czynne baseny Szczecińskiego Domu Sportu. Pływalnia będzie działała w reżimie sanitarnym, co oznacza, że z basenów będzie mogła korzystać ograniczona liczba osób. Niestety są też złe wiadomości dla miłośników wysokich temperatur. Zamknięte ponad rok temu sauny w kompleksie SDS nadal będą nieczynne.

Przypomnijmy, baseny zostały zamknięte w marcu z powodu wzrostu zakażeń COVID-19. Po trwającej ponad dwa miesiące przerwie, znów zostaną otwarte. Od piątku, 28 maja, mieszkańcy będą mogli korzystać zarówno z 50-metrowej Floating Areny, jak i mniejszego, 25-metrowego w "starej" części SDS. W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym, na basenach będzie mogła przebywać tylko połowa osób, czyli 70 na 50-metrowym i 14 na 25-metrowym basenie.

Nie zmieniają się godziny otwarcia pływalni. Będzie ona czynna od godz. 6:00 do 21:45, jednak warto na bieżąco sprawdzać grafik na stronie internetowej MOSRiR, gdyż o wybranych porach odbywają się zorganizowane zajęcia, treningi lub zawody sportowe.

Zobacz też: W Szczecinie przybywa siłowni pod chmurką. Właśnie powstała kolejna! [ZDJĘCIA]

Wciąż nieczynne pozostaną sauny mieszczące się na pierwszym piętrze Szczecińskiego Domu Sportu. Wszystko z powodu ich niewielkiej powierzchni, uniemożliwiającej korzystanie przez większą liczbę osób w reżimie sanitarnym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, obecnie z sauny mogłaby korzystać tylko jedna osoba, co dla zarządcy kompleksu jest po prostu nieopłacalne.

Zobacz też: Zachodniopomorskie: Zgarnął FORTUNĘ w Eurojackpot! Będzie jednym z najbogatszych ludzi w mieście!

Rozebrał się i wskoczył do fontanny
Nasi Partnerzy polecają