Siłownia pod chmurką w parku im. Hanny Pudlis

i

Autor: ZUK Szczecin

W Szczecinie przybywa siłowni pod chmurką. Właśnie powstała kolejna! [ZDJĘCIA]

2021-05-26 8:13

Jeszcze kilka lat temu były czymś niezwykłym, co niejednokrotnie wzbudzało zdziwienie. Dziś są stałym elementem skwerów i parków, cieszą się ogromną popularnością, a do urządzeń często ustawiają się kolejki chętnych w różnym wieku. Mowa o siłowniach pod chmurką, których w Szczecinie powstaje coraz więcej. Właśnie pojawiła się kolejna, z której będą mogli korzystać m.in. mieszkańcy Niebuszewa.

W ostatnich kilku latach udało się wyposażyć w nowe siłownie zdecydowaną większość parków, skwerów czy zieleńców w mieście. Do długiej listy dołączył teraz park im. Hanny Pudlis, znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Chopina i Krasińskiego. Ustawionych zostało tutaj siedem urządzeń.

- Można już korzystać z podwójnego urządzenia złożonego z biegacza i orbitreka - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Kolejne łączą ze sobą: surfera i twistera, wyciąg i krzesło, stepper i pajacyka, rower i jeźdźca, prasę nożną i wioślarza, a także drabinkę i podciąg do nóg. Wszystkie oczywiście są atestowane i w stu procentach bezpieczne.

Czytaj też: Pałac nad Zalewem Szczecińskim wśród najbardziej luksusowych obiektów na świecie [ZDJĘCIA]

Cały park wyposażony został również w nowe ławki. W różnych lokalizacjach ustawiono ich aż dziesięć. Niebawem umyte i wyczyszczone będą wszystkie istniejące kosze na śmieci. Inwestycja kosztowała Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie 70 tysięcy złotych brutto.

Siłownie pod chmurką przyciągają mnóstwo osób w różnym wieku. W całym Szczecinie Zakład Usług Komunalnych ma już pod swoją opieką 63 takie obiekty i 14 urządzeń przeznaczonych dla wyczynowców, czyli street workout.

Czytaj też: Małe jest PIĘKNE! Poznaj najmniejsze miasta Pomorza Zachodniego! [TOP 10]

Piłkarski karnawał na szczecińskich bulwarach. Pogoń świętuje trzecie miejsce w ekstraklasie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany