Ulica Gdańska

i

Autor: Google Street View

Szczecin: Drogowcy pojawią się na ulicy Gdańskiej. Utrudnienia już od czwartku

2021-04-13 11:18

Kierowcy poruszający się między prawo- i lewobrzeżną częścią Szczecina, muszą przygotować się na utrudnienia. W czwartek rozpocznie się frezowanie nitki wjazdowej ulicy Gdańskiej. Oznacza to, że będzie trzeba zdjąć nogę z gazu i wykazać się wzmożoną ostrożnością na drodze.

- Prace będą prowadzone na nitce wjazdowej prowadzącej do centrum Szczecina na odcinku od ostatniej dylatacji Mostu Pionierów do pierwszej kładki dla pieszych znajdującej się na wysokości węzła przesiadkowego Basen Górniczy - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Dodatkowo nowa nakładka pojawi się na odcinku będącym łącznicą wjazdową (kierunek centrum Szczecina) prowadzącą od ul. Księżnej Anny do Mostu Pionierów.

W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

Zobacz też: Szczecin: Stary wiadukt w przebudowie. Pociągi niemal "wiszą" w powietrzu

Podczas prac, ulice będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne.

- Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy - dodaje Hanna Pieczyńska.

Utrudnienia potrwają około jednego miesiąca.

Zobacz też: Okrągły stół w sprawie SKM. Prezydent Szczecina: "Nie jestem optymistą"

Niebezpieczny pustostan straszy w centrum Szczecina