Szczecin: Kąpielisko nad jeziorem Dąbie wciąż w przebudowie. Zdążą przed sezonem? [ZDJĘCIA]

2021-04-12 15:50

Kąpielisko nad jeziorem Dąbie, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, jest jednym z najpopularniejszych miejsc letniego wypoczynku nie tylko dla mieszkańców prawobrzeżnej części Szczecina. Po wielu latach obiekt doczekał się gruntownego remontu. Prace wciąż trwają, a do sezonu coraz bliżej. Czy jeszcze w tym roku szczecinianie będą mieli szansę skorzystać z odnowionego kąpieliska?

W miejscu wysłużonego budynku socjalnego z lat 60. powstał zupełnie nowy. Ma już położoną elewację, a na wewnętrznych ścianach tynki. Przy wejściu na plażę wybudowany został także budynek kas. Przebudowane zostały też wszystkie instalacje. Jest nowa instalacja wodociągowa oraz elektryczna. Jest także podłączenie do kanalizacji, co pozwoli zapomnieć o opróżnianiu istniejącego jeszcze całkiem niedawno szamba. Trwa aranżacja dużego terenu przylegającego do plaży.

Zobacz też: NIETYPOWY plażowicz na świnoujskiej plaży. W Bałtyku pluskał się... BÓBR! [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Układane są nowe nawierzchnie chodników i dróg dojazdowych - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Pojawiają się podbudowy pod siłownie pod chmurką, stoły piknikowe, altany gastronomiczne, pergole. Ustawione są już lampy, dzięki którym obiekt będzie oświetlony. Nowa instalacja pozwoli także na monitoring całego miejsca.

Dodatkowo na terenie kąpieliska znajdzie się mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zacumuje tu wielki, zabawkowy statek. Będą place zabaw dla najmłodszych. Odpoczynek nad kąpieliskiem będzie również okazją do poskakania po dużej piramidzie linowej. Dla starszych ustawiona zostanie siłownia pod chmurką.

Planowany termin zakończenia wszystkich robót to koniec lipca 2021 roku. Oznacza to, że kąpielisko nie będzie dostępne na początku sezonu, jednak jest szansa, że będzie można skorzystać z niego jeszcze tego lata.

Zobacz też: Na nazwach tych zachodniopomorskich miejscowości można połamać sobie język! [GALERIA, TOP 15]

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?
Bóbr morski na plaży w Świnoujściu
Nasi Partnerzy polecają