Kawa

i

Autor: aga2635 / CC0 / pixabay.com

Szczecin chce pomóc gastronomii w trudnym czasie lockdownu

2021-01-29 12:27

Szczecin chce pomóc właścicielom hoteli, restauracji, barów i dyskotek, którzy muszą opłacać koncesję na sprzedaż alkoholu. Przez pandemię przedsiębiorcy będą mogli liczyć na zwrot części pieniędzy.

Zgodnie z prawem opłata za koncesję na bieżący rok powinna być uiszczona najpóźniej do końca stycznia; w całości albo w 1/3 wysokości (pierwsza z trzech rat) – poinformowały w czwartek służby prasowe szczecińskiego magistratu. Jak podano, to spore obciążenie dla przedsiębiorców ponieważ, na ten cel muszą wydać minimum 3150 zł.

W odpowiedzi na sygnały przedsiębiorców na najbliższą sesję rady miasta prezydent Szczecina Piotr Krzystek skieruje w tej sprawie uchwałę.

Zobacz też: Zachodniopomorscy przedsiębiorcy nie mają złudzeń. "Zmarnowana niedziela"

Plan zakłada: zwolnienie z całości opłaty w przypadku osób, które nie dokonają opłaty, zwrot 99 proc. opłaty w przypadku przedsiębiorców, którzy już w styczniu opłacili całość opłaty i zwolnienie z kolejnych rat w przypadku osób, które opłaciły już pierwszą ratę.

Wysokość opłaty za koncesję alkoholową jest zależna od obrotów. W 2020 r. szczecińscy gastronomicy łącznie na ten cel wydali prawie 1,9 mln zł – podało miasto.

Zobacz też: Pandemia nie stanęła na przeszkodzie. W Zachodniopomorskiem przybywa cudzoziemców

Możliwość takiej pomocy pojawiła się wraz z opublikowaniem w Dzienniku Ustaw Ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw – podało miasto

Zmiany w ustawie są efektem postulatów ze strony samorządów, które apelowały w tej sprawie do rządzących – podkreśla magistrat.

Źródło: PAP

Sonda
Czy Twoim zdaniem obostrzenia wprowadzone na czas pandemii koronawirusa w Polsce powinny zostać już zniesione?
W tym miejscu zaczynali najwięksi giganci polskiego handlu. Dziś obraca się w gruz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany