Budowa węzła Łękno - lipiec 2021

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Budowa węzła Łękno wchodzi w kolejny etap. Zamknięte skrzyżowanie, utrudnienia i objazdy [ZDJĘCIA]

2021-07-06 14:21

Budowa węzła Łękno zbliża się do końca, jednak do zrobienia pozostało jeszcze sporo. Prace brukarskie, torowe i mostowe - to główny zakres aktualnie prowadzonych prac. W najbliższych dniach, część prac przeniesie się w okolicę ul. Zaleskiego, co wiązać się będzie z dużymi zmianami w organizacji ruchu - a co za tym idzie - kolejnymi utrudnieniami i objazdami.

W ostatnim czasie, w ramach robót drogowych, prowadzono prace brukarskie wzdłuż ul. Sienkiewicza i Lindego oraz al. Wojska Polskiego. Zakładano także krawężniki wzdłuż jednej z łącznic obwodnicy. Wykonywane było także korytowanie pod budowę parkingu przy ul. Jasienicy. W ramach robót mostowych, wykonawca prowadził prace przygotowawcze pod wykonanie warstw antykorozyjnych wiaduktu. Na ścianach przyczółka oraz murów oporowych układana była powłoka zabezpieczająca, tzw. antygraffiti.

Prace realizowano również przy budowie torowiska tramwajowego. Wykonywane było wiercenie pod kotwy, wykonywana była podlewka z żywicy. Z kolei w ramach robót torowych prowadzono prace polegające na wyrównaniu przebiegu i płaszczyzny toru kolejowego.

Czytaj też: Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina. Co się zmieniło w tym czasie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z pracami przy przebudowie skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Zaleskiego, od poniedziałku 12 lipca zamknięta dla ruchu zostanie ul. Zaleskiego – od al. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego. Wiązać się to będzie z nowymi utrudnieniami, a także objazdami.

- W ciągu al. Wojska Polskiego wprowadzony zostanie bypass - informuje Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Na odcinku od wjazdu do stacji paliw do istniejącego tymczasowego przejazdu przez torowisko przy Skwerze im. T. Badetki, ruch kołowy zostanie skierowany na jezdnię południową i będzie odbywał się dwukierunkowo. Prędkość zostanie ograniczona do 40 km/h. Przeciwne kierunki ruchu zostaną wydzielone oznakowaniem poziomym. Na wysokości ulicy Zaleskiego zostanie wyznaczone tymczasowe przejście dla pieszych.

Czytaj też: Wyremontowali kamienicę na Pomorzanach. Efekt mocno zaskoczył. Co tu się stało? [ZDJĘCIA, WIDEO]

W związku z zamknięciem skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Zaleskiego wprowadzono tymczasowe objazdy. Objazd do ul. Słowackiego został wyznaczony ulicami: Piotra Skargi i Wyspiańskiego. Objazd do al. Wojska Polskiego odbywać się będzie ul. Papieża Pawła II i ul. Arkońską.

Organizacja ruchu pieszych w ciągu al. Wojska Polskiego pozostaje bez zmian.

Budowa węzła Łękno - lipiec 2021

i

Autor: UM Szczecin
Budowa węzła Łękno - lipiec 2021

i

Autor: UM Szczecin

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych do zrealizowania inwestycji drogowych w tej perspektywie unijnej. Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę poziomowego skrzyżowania przy alei Wojska Polskiego. Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Czytaj też: Świnoujście: ZROBIŁ TO w środku nocy, na środku ulicy! Przesadził? [ZDJĘCIA]

Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina