Basen

i

Autor: markussoiske / CC0 / pixabay.com

Szczecin: ŚMIERDZĄCY incydent na pływalni. Ktoś ZROBIŁ TO prosto do basenu!

2021-03-11 12:45

Do nieprzyjemnego incydentu doszło w środę na małym basenie Szczecińskiego Domu Sportu. Niecka 25-metrowego basenu została zanieczyszczona. Oznacza to utrudnienia dla miłośników pływania. Przez co najmniej tydzień pływalnia będzie częściowo zamknięta z powodu działań mających na celu dezynfekcję.

"Incydent miał miejsce w środę, 10 marca, w godzinach popołudniowych. Użytkownicy basenu zostali poproszeni o opuszczenie obiektu. Po usunięciu odchodów rozpoczęto operację „szokowej” dezynfekcji wody, czyli wzmożonego chlorowania. Jednocześnie podjęto decyzję o dezynfekcji szatni, posadzek i sprzętu do pływania na basenie 25m. Wyczyszczone zostaną także filtry żwirowe" - informuje Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie.

Zobacz też: Szokujący incydent w Biedronce! Klientka załatwiła się do pudełka z cukierkami!

Po zakończeniu wszystkich działań związanych z dezynfekcją, w poniedziałek, 15 marca zostanie przeprowadzone badanie wody basenowej pod kątem mikrobiologicznym oraz fizykochemicznym. Ma to na celu weryfikację podjętych działań oraz przywrócenie wody do odpowiednich parametrów.

Pływalnia zostanie otwarta po uzyskaniu pozytywnej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie. Stanie się to najprawdopodobniej dopiero w przyszły czwartek, 18 marca.

"Floating Arena", czyli duży basen 50 m funkcjonuje bez zmian. Szczegółowy grafik jest dostępny tutaj.

Sonda
Czy chodzisz regularnie na basen?
Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja
Nasi Partnerzy polecają