Świnoujście: Turyści przekraczają granicę, ryzykując wysokim MANDATEM! Kiedy znikną obostrzenia w Niemczech?

Granica polsko-niemiecka w Świnoujściu
Autor: Grzegorz Kluczyński

Pomimo, iż granica między Polską i Niemcami jest otwarta już od blisko dwóch miesięcy, turystów odwiedzających naszego zachodniego sąsiada może spotkać niemiła niespodzianka. Chodzi mianowicie o graniczący z Pomorzem Zachodnim land Meklemburgia-Pomorze Przednie, w którym wciąż obowiązują ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Jest to szczególnie odczuwalne na wyspie Uznam, gdzie mieszkańcy Świnoujścia i turyści odwiedzający to miasto wciąż nie mogą odwiedzić kurortów, ani nie mogą korzystać z plaż położonych po niemieckiej stronie. Grożą za to wysokie mandaty.

Wszystko z powodu zakazu wstępu dla turystów jednodniowych, który obowiązuje na terenie całej Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Dotyczy on zarówno przybyszów z Polski jak i innych części Niemiec. Kary za złamanie zakazu są bardzo surowe. Wynoszą od 150 do nawet 2 tysięcy euro. Żeby legalnie wjechać na teren landu, trzeba mieć wykupiony nocleg na jego terenie. Zakaz nie dotyczy także tranzytu. Przez Meklemburgię-Pomorze Przednie można przejechać, jednak po drodze nie wolno zatrzymywać się, np. na zakupy czy krótkie zwiedzanie.

Zakaz obowiązuje do końca sierpnia, jednak nie jest pewne czy zostanie zniesiony. Być może, podobnie jak to miało miejsce na początku miesiąca, zostanie on przedłużony na kolejne tygodnie.

Nie wszyscy turyści są świadomi tego, że przekraczając granicę, łamią prawo. Informacji na ten temat nie ma zbyt wiele, a wypoczywający nad morzem dowiadują się o obostrzeniach często zupełnie przypadkiem. Dziwią się też, że zakazy obowiązują tylko w jedną stronę. Niemieccy turyści mogą bowiem wjeżdżać na terytorium Polski bez żadnych ograniczeń.

Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE