Świąteczny tramwaj w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Świąteczny tramwaj w Szczecinie

Świąteczny TRAMWAJ znów wyjedzie na ulice Szczecina. Jest jednak WAŻNA zmiana!

2020-12-04 11:40

Co roku przewoził tysiące pasażerów w okresie przedświątecznym. Był zwiastunem przyjemnego czasu i wprawiał pasażerów w wyjątkowy nastrój. W tym historyczny wagon typu N ponownie wyjedzie na szczecińskie torowiska i będzie cieszyć będzie oczy mieszkańców. Niestety tylko oczy, bo z powodu pandemii zabytkowy pojazd nie zabierze na swój pokład pasażerów.

Staruszek przystrojony w wielką, czerwona czapkę i setki światełek wyjedzie na trasę już w najbliższą niedzielę.

- Wagon historyczny to coroczny, szczeciński zwiastun zbliżających się Świąt, jednak w tym roku nie zabierze pasażerów - tłumaczy Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Zainteresowanie za każdym razem jest tak duże, że ciężko o kilka centymetrów dystansu pomiędzy osobami podróżującymi „Perełką”, nie mówiąc już o wymaganym w tym czasie dystansie społecznym.

Tramwaj mikołajkowy przygotowany przez spółkę Tramwaje Szczecińskie będzie można podziwiać przez 3 kolejne niedziele (6, 13 i 20 grudnia) w godzinach 16:00-19:00.

Świąteczny tramwaj przejedzie następującą trasą: Potulicka- Brama Portowa – pl. Kościuszki – Boh. Warszawy – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Protowa – Potulicka

Tak będzie wyglądał pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina