Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

Jarmark świąteczny w Szczecinie jednak się odbędzie! Będzie skromniej, ale z klimatem

2020-11-30 10:22

Będzie nieco inny, ale tak samo świąteczny. Ta informacja z pewnością ucieszy miłośników jarmarków bożonarodzeniowych. Już niebawem rozpocznie się Szczeciński Targ Świąteczny ze stoiskami wypełnionymi świątecznym asortymentem.

Z powodu pandemii wydarzenie będzie nieco skromniejsze niż dotychczasowe jarmarki, jednak nie powinno na nim zabraknąć charakterystycznego świątecznego klimatu. Zamiast trzech placów będą dwa: plac Adamowicza i plac Lotników. To właśnie na nich od 9 do 20 grudnia pojawią się drewniane domki, a w nich szczecińscy przedsiębiorcy ze swoimi produktami. Tegoroczny Targ Świąteczny obok Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego online, jest kolejną formą pomocy dla lokalnych firm.

- Na dwóch placach do dyspozycji szczecińskich rękodzielników i gastronomików będzie około 40 drewnianych domków, w których będą mogli sprzedawać swoje produkty przed świętami - informuje Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. - Handlowcy nie będą musieli wnosić opłat za wynajem stoisk, ich jedynym kosztem będzie zryczałtowana opłata za pobór energii elektrycznej. Koszty organizacyjne pokryje Miasto Szczecin oraz partnerzy wydarzenia. Ze względu na ograniczoną liczbę stoisk, o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Tegoroczny jarmark będzie pełnił funkcję wyłącznie targowiska. Oznacza to, że wszelkie produkty gastronomiczne będą pakowane na wynos, a na terenie wydarzenia nie znajdziemy żadnych stolików i miejsc konsumpcyjnych. O świąteczny klimat zadbają dekoracje oraz muzyka.

- W tym roku ze względu na pandemię nie będziemy organizować spotkań z Mikołajem, warsztatów i animacji. Takie ograniczenie znacznie zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa - dodaje Celina Wołosz. - Ponadto zarówno na placu Adamowicza jak i Lotników do dyspozycji odwiedzających będą dezynfekatory i jednorazowe rękawiczki. Pamiętajmy też o zachowywaniu dystansu społecznego w trakcie robienia zakupów i obowiązku zakładania maseczek.

Wciąż można dołączać do wirtualnego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który staruje już 4 grudnia na stronie internetowej www.jarmark.szczecin.eu. Tutaj, bez wychodzenia z domu, będzie można wybrać dekoracje świąteczne i upominki, które znajdą się pod choinką.

Ile Polacy wydadzą na świąteczne zakupy w 2020?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany