Małe jest piękne!

Świat kolei w miniaturze. Za nami dziewiąta edycja wystawy makiet kolejowych w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-09-03 20:11

Sobota, 3 września była ostatnim dniem wystawy makiet kolejowych - cyklicznego wydarzenia, które od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Szczecina. Tym razem miłośnicy miniaturowych pociągów mogli je podziwiać w dość niecodziennej scenerii, bo w galerii handlowej. Mieli również na to więcej czasu niż w poprzednich edycjach, gdyż wydarzenie trwało ponad tydzień.

Małe jest piękne - wiedzą o tym przede wszystkim modelarze, którzy z wielką precyzją tworzą miniaturowe makiety. Świadczy o tym ogromne zainteresowanie wystawą makiet kolejowych, które w tym roku odbyło się w przestrzeni galerii handlowej Turzyn. Wydarzenie od lat cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród miłośników miniaturowych kolejek elektrycznych. Tym razem można było je podziwiać przy okazji zakupów.

Czytaj też: Szczecin miał swój własny dworzec w Berlinie. Poznaj historię Stettiner Bahnhof!

IX Wystawa Makiet Kolejowych w Szczecinie

Miniaturowe pociągi, imponujące makiety, wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły, modele pociągów i samochodów, miniaturowe stacje kolejowe, a nawet całe miasteczka - to wszystko wzbudza zachwyt zarówno u najmłodszych jak i nieco starszych. Do Szczecina przyjechali miłośnicy modelarstwa niemal z całej Polski, którzy dzielą się z innymi swoim hobby. W jednym miejscu można zobaczyć gromadzone przez lata zbiory, które są nie tylko efektem ciężkiej pracy, ale ogromnego poświęcenia, zarówno czasu jak i pieniędzy.

Była to już dziewiąta edycja wystawy, jednak w zupełnie nowym miejscu - w Strefie ROOFA na pierwszym piętrze galerii handlowej Turzyn. Wcześniej wystawy makiet odbywały się m.in. w kompleksie Posejdon, w Zespole Szkół nr 4 (dawnym technikum kolejowym) czy na Uniwersytecie Szczecińskim. Na odwiedzających czekały m.in. kolejowe makiety w skali H0 1:87, TT 1:120, makieta miasta z klocków Lego oraz stoiska z materiałami i akcesoriami modelarskimi. Organizatorami wydarzenia były: Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Szczecinie.

Czytaj też: Zapomniany dworzec w Szczecinie z szansą na "drugie życie". Co z opuszczonym zabytkiem na Pomorzanach? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czy dobrze znasz slang kolejowy?

Pytanie 1 z 10
"Badyle" to określenie: