Strzelanina w Szczecinie. W mieszkaniu znaleziono trzy ciała

i

Autor: Domin Strzelanina w Szczecinie. W mieszkaniu znaleziono trzy ciała

Co tam się wydarzyło?

Strzelanina w Szczecinie. Prokuratura ujawnia pierwsze szczegóły. "Zbrodnia zabójstwa"

To, co wydarzyło się w czwartkowy wieczór, na długo pozostanie w pamięci mieszkańców kameralnego osiedla przy ul. Kasjopei w północnej części Szczecina. Rozegrały się sceny jak z filmu sensacyjnego. Padły strzały, do akcji wkroczyli antyterroryści. Są trzy ofiary śmiertelne. Co tak naprawdę wydarzyło się na Warszewie? Prokuratura ujawnia wstępne szczegóły.

Strzelanina na ul. Kasjopei w Szczecinie

Przypomnijmy, do dramatycznych zdarzeń doszło w czwartek, 15 czerwca. Około godz. 18:00 na osiedlu, gdzie przeważa niska, kameralna zabudowa, rozległ się huk wystrzałów. Świadkowie widzieli ubranego na czarno, uzbrojonego w pistolet mężczyznę, który przez balkon wszedł do jednego z mieszkań. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się policyjne radiowozy, karetki pogotowia i straż pożarna. Okolicznych mieszkańców ewakuowano w bezpieczne miejsce, ulica Kasjopei została zamknięta, a teren osiedla ogrodzono taśmą policyjną.

Około godz. 20:00 do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści. Zdecydowano o siłowym wejściu do mieszkania, w którym zabarykadował się napastnik. Padły kolejne strzały.

Po kilkunastu minutach akcja antyterrorystów zakończyła się. Jak się okazało, w lokalu znaleziono zwłoki trzech osób. Do późnych godzin nocnych trwały czynności z udziałem techników kryminalistyki. Przesłuchiwano również świadków.

Prokuratura: "Śledztwo prowadzone jest w kierunku zbrodni zabójstwa"

Śledztwo w sprawie dramatycznych wydarzeń na osiedlu przy ul. Kasjopei prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

- Dotychczas ustalono, że przybyli na miejsce funkcjonariusze policji, w jednym z mieszkań na parterze budynku ujawnili ciała trzech osób - tłumaczy prok. Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Były to osoby dorosłe. Nie było udziału dzieci.

Prokuratura nie podaje żadnych innych szczegółów dotyczących sprawy, łącznie z płcią ofiar. Według nieoficjalnych informacji, w lokalu mieszkało "dobrze sytuowane małżeństwo". Ciała osób, które zostały znalezione w mieszkaniu zostały przekazane do sekcji zwłok.

- W toku śledztwa zaplanowano przeprowadzenie szeregu czynności dowodowych w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia, przede wszystkim jego przyczyn i przebiegu - dodaje prok. Biranowska-Sochalska. - Prokurator planuje między innymi uzyskać opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej, po wcześniejszym przeprowadzeniu sądowo-lekarskiej sekcji zwłok osób, których ciała ujawniono w mieszkaniu.

Jak dodaje prok. Biranowska-Sochalska, "śledztwo prowadzone jest w kierunku zbrodni zabójstwa". Do chwili obecnej nie są znane motywy zabójstwa. Nieoficjalnie mówi się, że motywem mogła być zazdrość lub porachunki grup przestępczych, jednak prokuratura nie potwierdza tych doniesień

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany