Strajk Kobiet w Szczecinie: Mieszkańcy protestowali na placu Solidarności [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-28 18:45

W czwartkowe popołudnie szczecinianie przyszli na plac Solidarności, by po raz kolejny zamanifestować swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy aborcyjnej.

Strajk Kobiet w Szczecinie. Manifestacja na pl. Solidarności

O godz. 17:00 na placu zebrało się kilkaset osób, które postanowiły zamanifestować swój sprzeciw przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej i opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Protestujący przynieśli ze sobą transparenty. Można też było usłyszeć dobrze już znane okrzyki pod adresem partii rządzącej.

Po zakończeniu manifestacji na pl. Solidarności, część uczestników przeszła ulicami miasta pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Mickiewicza.

Opublikowanie uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z 22 października 2020 roku, a następnie publikacja wyroku w Dzienniku Ustaw wywołały kolejną falę na ulicach wielu polskich miast. W środę wieczorem, pod siedzibą PiS odbyła się manifestacja z udziałem kilkudziesięciu osób. W czwartek na placu Solidarności protestujących w ramach Strajku Kobiet było dużo więcej.

Czytaj więcej: Strajk Kobiet na ulicach miast. Ruszyły manifestacje w całym kraju! [RELACJA NA ŻYWO]

Wydany kilka miesięcy temu wyrok TK, mówiący, że że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją, wywołała ogromną falę wielotysięcznych manifestacji w całej Polsce. Gdy protesty osłabły na sile, 27 stycznia 2021 roku trybunał wydał uzasadnienie do kontrowersyjnego wyroku i opublikował wyrok w Dzienniku Ustaw. Wywołało to kolejną falę oburzenia i sprowokowało uczestników wcześniejszych manifestacji do ponownego wyjścia na ulice.

Zobacz też: Szczecin: Uprawiali krzaki konopi. To była ogromna plantacja na PRZEMYSŁOWĄ skalę!

Sonda
Czy popierasz Strajk Kobiet?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany