Strajk Kobiet w Szczecinie. Protest pod siedzibą PiS [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-27 20:04

Opublikowanie uzasadnienia do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z 22 października 2020 roku wywołało kolejne spontaniczne protesty na ulicach wielu polskich miast, w tym również w Szczecinie. W środę wieczorem przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Mickiewicza zebrała się grupa kilkudziesięciu osób, by ponownie zamanifestować swoje niezadowolenie.

Strajk Kobiet: Protest pod siedzibą PiS w Szczecinie

Wydany kilka miesięcy temu wyrok TK, mówiący, że że aborcja ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu jest niezgodna z konstytucją, wywołała ogromną falę wielotysięcznych manifestacji w całej Polsce. Gdy protesty osłabły na sile, trybunał wydał uzasadnienie do kontrowersyjnego wyroku i zapowiedział niezwłoczną publikację w Dzienniku Ustaw. Wywołało to kolejną falę oburzenia i sprowokowało uczestników wcześniejszych manifestacji do ponownego wyjścia na ulice polskich miast.

Zobacz też: Szczecin: Alkohol dodał mu "gazu". Duńczyk się napił, rozpędził... i stracił prawo jazdy

Demonstracja przed szczecińską siedzibą PiS przebiegła w spokojnej atmosferze, nie doszło do żadnych incydentów. Kolejne protesty zapowiadane są na czwartek. Manifestacja w Szczecinie planowana jest na godz. 17:00 na placu Solidarności.

Sonda
Czy popierasz Strajk Kobiet?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany