badanie alkomatem

i

Autor: materiały policji Czernikowo. 2,5 promila alkoholu za kierownicą Renault. Interweniowali policjanci z Torunia / Zdjęcie poglądowe

Szczecin: Alkohol dodał mu "gazu". Duńczyk się napił, rozpędził... i stracił prawo jazdy

2021-01-27 10:24

Wypity alkohol sprawił, że jego noga stała się zdecydowanie cięższa. 52-letni Duńczyk został zatrzymany z powodu zbyt szybkiej jazdy. Gdy dmuchnął w alkomat, okazało się, że wynik jest dodatni.

Poniedziałek nie był szczęśliwym dniem dla 52-letniego Duńczyka, który zbyt mocno rozpędził się swoim mercedesem. W godzinach porannych policjanci szczecińskiej drogówki zwrócili uwagę na zbyt szybko poruszający się pojazd. Wykonany pomiar prędkości wskazał, iż kierujący rozpędził się do 78 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje limit 50 km/h. Chwilę później został on zatrzymany do kontroli.

Zobacz też: Nie przeszkadzała mu pogoda i okoliczności. ROZEBRAŁ SIĘ i zrobił to na MYJNI! [WIDEO]

Przez zbyt szybką jazdę wyszło na jaw, że mężczyzna prowadzi pojazd w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,4 promila alkoholu. To poniżej duńskiego limitu, który wynosi 0,5 promila, jednak w polskich realiach jest to już wykroczenia. Poskutkowało to więc obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

52-latek będzie teraz tłumaczył się w sądzie ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
W tym miejscu zaczynali najwięksi giganci polskiego handlu. Dziś obraca się w gruz