Badanie kierowcy alkomatem przez policjanta

i

Autor: materiały policji Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję na A1 koło Torunia. Grozi mu do 2 lat więzienia

Police: O mało nie zderzył się z radiowozem, a potem próbował oszukać alkomat. Sam nie mógł uwierzyć w liczbę promili!

2021-01-28 14:03

Jechał lewą stroną drogi, z trudem mógł zapanować nad pojazdem, o mało nie zderzył się z radiowozem, a gdy przyszło do kontroli trzeźwości, próbował oszukać alkomat. 37-latek był pijany. Teraz czekają go poważne kłopoty.

Do zdarzenia doszło w sobotę, we wczesnych godzinach porannych. Przed godziną 5:00 funkcjonariusze z polickiej komendy wjeżdżając na ulicę Asfaltową w Policach zauważyli że z naprzeciwka ich pasem ruchu jedzie samochód, a jego kierujący nie panuje nad pojazdem. Niewiele brakowało, by doszło do czołowego zderzenia. Policjanci musieli gwałtownie odbić w bok, po czym natychmiast zawrócili i po kilkudziesięciu metrach zatrzymali pojazd do kontroli.

Za kierownicą osobowego citroena siedział 37-letni mieszkaniec Polic. Mundurowi od razu wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Kierujący miał problem z logicznym wypowiadaniem się, nie chciał też dać się przebadać na obecność alkoholu, próbował oszukać alkomat, wdychając z niego powietrze.

Zobacz też: Szczecin: Uprawiali krzaki konopi. To była ogromna plantacja na PRZEMYSŁOWĄ skalę!

37-latek został zatrzymany i doprowadzony do polickiej komendy. Badanie przeprowadzone w jednostce wykazało u mężczyzny blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Wynik zaskoczył chyba samego badanego, ponieważ odmówił poddania się drugiemu badaniu na zawartość alkoholu we krwi.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

Zobacz też: Nie przeszkadzała mu pogoda i okoliczności. ROZEBRAŁ SIĘ i zrobił to na MYJNI! [WIDEO]

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Ruszyła przebudowa torowisk w centrum Szczecina. Ulica Matejki zamknięta