Konopie, marihuana

i

Autor: Rex Medlen / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Uprawiali krzaki konopi. To była ogromna plantacja na PRZEMYSŁOWĄ skalę!

2021-01-28 12:43

To nie było kilka krzaków "na własny użytek". To była ogromna, dobrze zorganizowana plantacja na skalę przemysłową, w której uprawiano ponad dwieście krzaków konopi indyjskiej. Dwójkę 28-letnich plantatorów czekają poważne konsekwencje.

Mężczyźni wspólnie uprawiali nielegalne rośliny w jednej z miejscowości powiatu polickiego. W czerwcu ubiegłego roku ich "działalność" została nagle zakończona przez funkcjonariuszy szczecińskiej policji.

- Uprawa obejmowała 228 sztuk krzaków, ukrytych w trudno dostępnym miejscu, na specjalnie przygotowanym w tym celu podłożu - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Obaj podejrzani doglądali krzewów, podlewali je oraz usuwali obumarłe liście.

Zobacz też: Szczecin: Drzewo obrosło ŚMIECIAMI! To NIE JEST "artystyczna" bożonarodzeniowa choinka! [ZDJĘCIA]

W wyniku przeprowadzonych badań fizykochemicznych ustalono m.in., że zabezpieczone krzaki są roślinami konopi innych niż włókniste zawierającymi w swoim składzie chemicznym powyżej 0,20wag sumy zawartości delta-9-THC i kwasu THCA w suchej masie roślinnej. Zdaniem biegłego, z takiej ilości konopi można było uzyskać ponad 5 tysięcy działek marihuany.

28-latkowie zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Obaj w przeszłości byli już karani sądownie. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu oraz złożyli wyjaśnienia. Wkrótce odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia.

Za zarzucane przestępstwo uprawy konopi w znacznych ilościach grozi im kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy nawet do 8 lat.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy marihuana powinna być w Polsce legalna?
Naleśnikami z marihuaną nakarmił mamę chorą na raka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany