Plaża w Dąbiu

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Plaża w Dąbiu

Startują szczecińskie kąpieliska. Ile zapłacimy za wstęp na Głębokie, Dziewoklicz i Dąbie?

2022-06-15 8:17

W środę, 15 czerwca, w całej Polsce rozpoczyna się sezon kąpielowy. Oznacza to, że otwarte zostaną również szczecińskie kąpieliska: Głębokie, Dziewoklicz i Dąbie. Pojawią się na nich ratownicy, którzy będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających. Trzeba będzie również zapłacić za wstęp na plażę.

Mieszkańcy Szczecina będą mogli skorzystać z całkowicie odmienionego kąpieliska w Dąbiu, którego modernizacja zakończyła się w ubiegłym roku, niestety już po sezonie.

- Po modernizacji jest to jeden z najpiękniejszych obiektów w regionie - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Pojawiły się na nim place zabaw, miejsca do grillowania, wiaty, leżaki, stoły piknikowe czy boiska do plażowej piłki siatkowej. Przybyło mnóstwo drzew. Wszystko jest oświetlone i monitorowane. Przy wejściu ustawione są kołowrotki oraz parking rowerowy. Dalej idziemy przepiękną promenadą, która prowadzi nas nad same jezioro. Ustawiony został nowy budynek socjalno-administracyjny.

Czytaj też: Farciarz ze Szczecina wydał tylko 1,50 zł. Przed nim najlepsze wakacje w życiu!

Kąpielisko w Dąbiu będzie czynne przez 7 dni w tygodniu. Bezpieczeństwa będzie pilnowało co najmniej 5 ratowników. Dzieci do lat 6 na teren obiektu wejdą za darmo. Bilet ulgowy dla uczniów, studentów do 26. roku życia, emerytów i rencistów, po okazaniu ważnej legitymacji, kosztuje 6 złotych. Za bilet normalny zapłacimy 12 złotych. Wejście jest bez limitu czasowego.

Zmiany czekają nas również na Dziewokliczu oraz na Głębokim. Za wstęp zapłacimy odpowiednio 5 złotych (bilet ulgowy) oraz 10 złotych (bilet normalny). Osoby niepełnosprawne z jednym opiekunem wejdą za darmo.

- Na wodzie, w obu tych miejscach, pojawią się dmuchane zamki na wodzie - dodaje Andrzej Kus. - Będą punkty gastronomiczne z przekąskami i lodami.Na Dziewokliczu ratowników będzie co najmniej 5, na Głębokim, każdego dnia, co najmniej siedmiu.

Chwilowo nie skorzystamy z kąpieliska na Arkonce, gdzie wykryto pałeczki ropy błękitnej, bardzo niebezpieczną dla zdrowia bakterię, która może się okazać groźna szczególnie dla osób z ograniczoną odpornością. Baseny są nieczynne do odwołania.

Czytaj też: Dorota Szelągowska znów odwiedziła Pomorze Zachodnie. Gdzie kręcą "Totalne remonty Szelągowskiej"?

Sonda
Które kąpielisko w Szczecinie jest najlepsze?
Plaża w Szczecinie Dąbiu otwarta po długim remoncie
Nasi Partnerzy polecają