Groźna bakteria na szczecińskiej Arkonce. Kąpielisko nieczynne do odwołania

i

Autor: Grzegorz Kluczyński, HansN / CC BY-SA 3.0 / wikipedia.org Groźna bakteria na szczecińskiej Arkonce. Kąpielisko nieczynne do odwołania

Groźna bakteria na szczecińskiej Arkonce. Kąpielisko nieczynne do odwołania

2022-06-14 15:34

Pechowo rozpoczął się sezon na najpopularniejszym kąpielisku w Szczecinie. Zaledwie dwa tygodnie od otwarcia, baseny na Arkonce zostały wyłączone z użytkowania. Wszystko z powodu groźnej bakterii, którą wykryto w wodzie.

Kąpielisko Arkonka będzie nieczynne do odwołania. W wodzie wykryto pałeczki ropy błękitnej, bardzo niebezpieczną dla zdrowia bakterię, która może się okazać groźna szczególnie dla osób z ograniczoną odpornością.

- Podczas porannych badań wody w basenach wykryta została bakteria Pseudomonas aeruginosa, czyli bakteria ropy błękitnej - tłumaczy Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - W trosce o bezpieczeństwo gości Arkonki obiekt został wyłączony z użytkowania, aż do odwołania.

Czytaj też: Dorota Szelągowska znów odwiedziła Pomorze Zachodnie. Gdzie kręcą "Totalne remonty Szelągowskiej"?

W związku z zagrożeniem zwiększone zostało już chlorowanie wody. Po przeprowadzeniu tego procesu ponowne badanie przeprowadzi sanepid.

- Dopiero wtedy, gdy potwierdzi, że można kąpać się już bez zagrożenia, obiekt ponownie zostanie udostępniony mieszkańcom - dodaje Andrzej Kus. - Za utrudnienia przepraszamy.

Przypomnijmy, podobne problemy miały miejsce pod koniec ubiegłorocznego sezonu. W sierpniu 2021 roku kąpielisko również musiało zostać zamknięte z powodu wystąpienia pałeczek ropy w basenie "łezce".

Czytaj też: Tragedia na szczecińskich bulwarach. W Odrze utonęła młoda kobieta

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
"Ogrody Śródmieście" już otwarte! Nowe miejsce spotkań w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają