Skatepark na osiedlu Majowym nabiera kształtów. To będzie najnowocześniejszy obiekt w Szczecinie [ZDJECIA]

2021-02-01 11:39

Mimo srogiej zimy i niesprzyjających warunków atmosferycznych, trwają prace przy budowie skateparku na osiedlu Majowym. To ma być najnowocześniejszy taki obiekt w Szczecinie. Widać już pierwsze efekty, jednak na zakończenie budowy trzeba jeszcze poczekać.

Nowoczesny skatepark znajdzie się na niezagospodarowanym dotąd terenie przy ulicy Maciejowickiej. Za ogrodzeniem można już zauważyć zarys pierwszych przeszkód dla miłośników jazdy wyczynowej oraz nie tylko. Ponieważ miejsce nie będzie składało się wyłącznie z atrakcji dla jeżdżących na rolkach czy deskorolkach układane są także chodniki.

- Na 1400 metrach kwadratowych, na sam koniec, znajdzie się mała architektura w postaci ławek, koszy na śmieci czy stojaków rowerowych - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wszystko oświetlały będą lampy, które również znajdują się na swoim miejscu. Klimatu docelowo dodawała będzie uporządkowana zieleń.

Zobacz też: WOŚP w Szczecinie: Wylicytuj na aukcji "historycznego" pierwszego Bike_Sa!

Na miejsce będzie można przyjechać autem i zostawić je tuż przy samym obiekcie, gdzie powstanie parking.

Inwestycja prowadzona jest przez Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie. Jej koszt to około 2,9 miliona złotych. Prace powinny zakończyć się we wrześniu 2021 roku.

Zobacz też: Szczecin: Parkujesz w tych miejscach? Pamiętaj o nowych zasadach!

Sonda
Czy regularnie ćwiczysz?
Ryszard Szurkowski nie żyje. Tak walczył o powrót do zdrowia