Kilkaset nowych miejsc pracy pod Szczecinem. Można zarobić co najmniej 9 tysięcy złotych!

i

Autor: Tiger Lily / CC0 / pexels.com Kilkaset nowych miejsc pracy pod Szczecinem. Można zarobić co najmniej 9 tysięcy złotych!

Jest praca!

Setki nowych miejsc pracy w Polsce. Można zarobić co najmniej 9 tysięcy złotych!

2023-05-19 9:05

Początkowo 400, a docelowo nawet 1000 miejsc pracy czeka na osoby poszukujące zatrudnienia. Zaledwie kilkadziesiąt minut drogi od Szczecina powstała fabryka obuwia popularnej marki. Właśnie trwa rekrutacja pracowników. Zarobki są bardzo atrakcyjne, gdyż miesięcznie można zarobić co najmniej 9 tysięcy złotych, czyli całkiem nieźle!

Jest praca niedaleko Szczecina

To dobra wiadomość dla osób, które poszukują nowego miejsca pracy. Nie dość, że zarobki oferowane są w euro, to jeszcze według "zachodnich" standardów, gdzie najniższa pensja wynosi prawie 2 tysiące euro, czyli około 9 tysięcy złotych. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Fabryka znajduje się dosłownie tuż za polsko-niemiecką granicą.

W znajdującym się niespełna 50 kilometrów od Szczecina Pasewalku, gdzie na terenie parku przemysłowego Industriepark Berlin-Szczecin, powstała fabryka należąca do niemieskiego potentata branży obuwniczej Birkenstock. Jej uruchomienie planowane jest już w trzecim kwartale 2023 roku. Obecnie na terenie zakładu trwają prace wykończeniowe, rozpoczęła się również rekrutacja pracowników. Oferta skierowana jest zarówno do mieszkańców Meklemburgii-Pomorza Przedniego jak i do Polaków mieszkających na Pomorzu Zachodnim, a zwłaszcza w jego zachodniej części.

Kto może znaleźć pracę w fabryce Birkenstock?

Rekrutacja nowych pracowników rozpoczęła się 11 maja, podczas specjalnego dnia otwartego - informuje "Nordkurier". W centrum Pasewalku uruchomiono specjalne biuro rekrutacyjne. Poszukiwania pracowników odbywają się również online. Na stronie internetowej firmy można znaleźć dziesiątki ofert pracy w fabryce Birkenstock w Pasewalku. Poszukiwani są pracownicy produkcji, magazynów i logistyki jak i kadra wyższego szczebla, m.in. specjaliści, technicy. Fabryka początkowo planuje zatrudnić 400 osób, a docelowo nawet 1000.

Ile można zarobić w Birkenstock?

W opublikowanych ofertach zatrudnienia Birkenstock nie podaje wysokości zarobków. Wiadomo jednak, że będą one wyższe niż te oferowane na podobnych stanowiskach w Polsce. W Niemczech minimalna stawka godzinowa to 12 euro (czyli około 55 zł), a najniższa pensja miesięczna to 1981 euro czyli około 9000 zł. W zależności od stanowiska można więc zarobić całkiem sporo.

Birkenstock - klapki i sandały znane na całym świecie

Birkenstock to znana niemiecka marka branży obuwniczej, z 250-letnią tradycją. Została założona w 1774 roku przez Johanna Adama Birkenstocka. Słynie z produkcji klapek i sandałów z korkowymi podeszwami i wyprofilowanymi anatomicznymi wkładkami. Mimo, iż buty tej marki niekoniecznie zachwycają swoim wyglądem, to cieszą się ogromną popularnością na całym świecie ze względu na wygodę ich noszenia.

Pierwsze buty wyprodukowane w fabryce w Pasewalku mają trafić na rynek pod koniec tego roku.

Sonda
Często jeździsz do Niemiec?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany