Dokumenty sprzed kilkudziesięciu lat znalezione w urzędzie miasta

i

Autor: Facebook / Prezydent Szczecina

Sensacyjne znalezisko w szczecińskim magistracie. "Absolutna perełka i niesamowite odkrycie!" [ZDJĘCIA]

2021-03-15 14:26

O niesamowitym odkryciu w zakamarkach szczecińskiego "szpinakowego pałacu" poinformował w poniedziałek prezydent Piotr Krzystek. W jednej z szaf odnaleziono dokumenty sprzed kilkudziesięciu lat. Przez dekady nikt nie interesował się, co kryje się w środku.

Odkrycia dokonano w jednej z szaf, do której nikt nie zaglądał od dziesięcioleci. Jak się okazało, kryły się w niej prawdziwe skarby, pochodzące z początków polskiego Szczecina. Jak informuje na Facebooku prezydent Szczecina Piotr Krzystek, są to odręczne notatki Piotra Zaremby, pierwszego prezydenta miasta po II wojnie światowej.

"Absolutna perełka i niesamowite odkrycie! Odręczne notatki i raporty działań prezydenta Zaremby począwszy od końcówki kwietnia 1945 roku. Wszystko schowane w starych, zabitych szafach. Przechodziło obok wiele osób. Nikt nigdy nie zdawał sobie sprawy co kryją"

- napisał Piotr Krzystek.

Zobacz też: SZCZĘŚCIARZ z Ustowa "ustawił się" na kolejne 20 lat! Co miesiąc będzie dostawał DUŻY PRZELEW na konto!

Na razie nie wiadomo, co pisał w swoich notatkach i raportach Piotr Zaremba. Z pewnością dowiemy się o tym wkrótce. Prezydent nie ukrywa jednak swojej ciekawości, co jeszcze mogą kryć zakamarki szczecińskiego magistratu. Takich nieodkrytych ciekawostek może być zdecydowanie więcej.

"Ciekawe ile jeszcze tajemnic ma szpinakowy pałac"

- dodaje Piotr Krzystek.

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?
Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy
Nasi Partnerzy polecają