Wypadek na przejeździe kolejowym w Stobnie

i

Autor: Domin Samochód osobowy zderzył się z niemieckim szynobusem

Samochód zderzył się z pociągiem w Stobnie. W tych miejscach trzeba bardzo uważać! [ZDJĘCIA]

Sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Samochód osobowy został dosłownie zmieciony z drogi przez nadjeżdżający pociąg. Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Przejazd kolejowy w Stobnie pod Szczecinem nie jest jednak jedynym takim miejscem w okolicy, gdzie należy zachować szczególną ostrożność.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę, 11 maja, w godzinach popołudniowych. Na przejeździe kolejowym w Stobnie doszło do zderzenia samochodu osobowego i niemieckiego szynobusa. Wewnątrz pojazdu, który miał niewielkie szanse w starciu z ciężkim pociągiem, znajdowała się zakleszczona 58-letnia kobieta.

Na miejsce przyjechało pięć zastępów straży pożarnej i ratownicy medyczni. Zdecydowano o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Istniało bowiem podejrzenie, że u poszkodowanej kobiety doszło do poważnych urazów kończyn dolnych i miednicy. Za pomocą specjalistycznego sprzętu strażakom udało się wydobyć z samochodu uwięzioną kobietę. 58-latka trafiła do szpitala. Miała wiele szczęścia. Wypadek skończył się urazami kończyn górnych.

W pociągu, który brał udział w wypadku, jechało 12 pasażerów i 2 osoby z obsługi. Nikomu nic się nie stało.

Czytaj też: Obwodnica Przecławia i Warzymic nabiera kształtów. Nowa droga ułatwi dojazd do Kołbaskowa

Niebezpieczne przejazdy kolejowe pod Szczecinem

W tej okolicy jest wiele niebezpiecznych miejsc, w których dochodzi do podobnych zdarzeń. Między stacją Szczecin Gumieńce i granicą polsko-niemiecką, zarówno na trasie w kierunku Berlina jak i Neubrandenburga, znajduje się kilka przejazdów drogowo-kolejowych, na których ruch samochodowy jest dość duży ze względu na coraz większą liczbę mieszkańców. Do kolizji i wypadków dochodzi tutaj dość często. Przypomnijmy, w ubiegłym roku, tym razem na przejeździe w rejonie Kołbaskowa doszło do zderzenia ciężarówki i szynobusa. Tym razem bardziej ucierpiał pociąg, którego wrak przez kilka kolejnych miesięcy leżał przy drodze i stał się osobliwą "atrakcją turystyczną".

Rozwiąż QUIZ: To właśnie tutaj jest Twoje miejsce! Sprawdź, w jakiej części Szczecina powinieneś zamieszkać

Sonda
Podróżujesz pociągami?
Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany