Tory na trasie Szczecin-Tantow uszkodzone po wykolejeniu pociągu

i

Autor: MARCIN BIELECKI/ PAP Tory na trasie Szczecin-Tantow uszkodzone po wykolejeniu pociągu

Wykolejenie pociągu pod Kołbaskowem. Winny TIR. Duże utrudnienia!

2021-07-29 11:27

Wypadek pod Kołbaskowem miał miejsce dziś (29.07.2021) rano. TIR wjechał pod pociąg jadący ze Szczecina do Tantow (Niemcy). Doszło do wykolejenia dwóch wagonów. Uszkodzone zostały tory i podkłady na długości kilkudziesięciu metrów.

Samochód ciężarowy wjechał pod pociąg jadący ze Szczecina do Tantow w czwartek rano, na przejeździe kolejowym pod Kołbaskowem. W wyniku zderzenia wykoleiły się dwa wagony. Jak podaje PAP, nikt nie został ranny, kierowca ciężarówki sam opuścił kabinę pojazdu. Siedmiu osobom udzielono pomocy na miejscu, bez potrzeby hospitalizacji. Jak informuje Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK, TIR wjechał pod pociąg, pomimo czerwonego migającego światła. Ze wstępnej oceny wynika, że tor i podkłady na trasie ze Szczecina Głównego do Tantow (Niemcy) zostały uszkodzone na długości kilkudziesięciu metrów. Na trasie Szczecin Główny–Tantow kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Katastrofa wojskowej CASY

Nie wiadomo jeszcze, jak długo pociągi będą wstrzymane. Jak podał rzecznik, konieczne jest wkolejenie składu i precyzyjne określenie uszkodzeń, musi zostać użyty ciężki sprzęt.

Według wstępnych ustaleń PKP PLK sygnalizacja świetlna i dźwiękowa działała prawidłowo.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany