Obwodnica Przecławia i Warzymic nabiera kształtów

i

Autor: GDDKiA Szczecin Obwodnica Przecławia i Warzymic nabiera kształtów

Obwodnica Przecławia i Warzymic nabiera kształtów. Nowa droga ułatwi dojazd do Kołbaskowa

2022-05-11 13:50

Na tę inwestycję od wielu lat czekają nie tylko mieszkańcy podszczecińskich miejscowości. Budowa obwodnicy Przecławia i Warzymic nie tylko zmniejszy ruch samochodowy w tych miejscowościach, ale również ułatwi dojazd ze Szczecina do autostrady A6. Prace wciąż posuwają się do przodu. Widać już coraz więcej efektów.

Pierwszy etap budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic obejmuje ponad 4-kilometrowy odcinek dwupasmowej drogi od Ronda Hakena do obecnej drogi krajowej nr 13 między Przecławiem i Kołbaskowem. W drugim etapie powstanie w tym miejscu węzeł Siadło Górne, a nowa droga połączy go z autostradą A6 w rejonie Kołbaskowa.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na terenie inwestycji wykonywana jest podbudowa z kruszywa. Widać również kształt przyszłego węzła Przecław z dwoma rondami. Prace toczą się również w pobliżu Ronda Hakena.

Czytaj też: Utrudnienia są mniejsze, ale prace wciąż trwają. Estakada Pomorska w Szczecinie wciąż w przebudowie [ZDJĘCIA]

Zakończenie pierwszego etapu planowane jest w przyszłym roku. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy Szczecina zyskają wygodne połączenie drogowe w kierunku autostrady A6 i dalej w stronę Świnoujścia i Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi S3, a także w kierunku granicy w Kołbaskowie i dalej do Berlina. W przyszłości droga będzie łączyć się rónież w Zachodnim Obejściem Szczecina. Z obwodnicy ucieszą się także mieszkańcy Przecławia i Warzymic, przez które przebiega obecnie bardzo ruchliwa krajowa "trzynastka".

Rozwiąż QUIZ: To właśnie tutaj jest Twoje miejsce! Sprawdź, w jakiej części Szczecina powinieneś zamieszkać

Sonda
Denerwuje Cię stanie w korkach?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają