Przebudowa Estakady Pomorskiej - maj 2022

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Przebudowa Estakady Pomorskiej - maj 2022

Utrudnienia są mniejsze, ale prace wciąż trwają. Estakada Pomorska w Szczecinie wciąż w przebudowie [ZDJĘCIA]

2022-05-11 12:09

Czasy, gdy z powodu remontu Estakady Pomorskiej, między prawo- i lewobrzeżną częścią Szczecina tworzyły się ogromne korki, na szczęście już dawno odeszły w zapomnienie. Kierowcy jadący ulicą Gdańską, często nawet nie zwracają uwagi na to, że inwestycja wciąż się nie zakończyła. Obecnie prace toczą się już w zdecydowanie mniej "kłopotliwych" miejscach, co nie powoduje już problemów z płynnością ruchu na jednej z głównych arterii prowadzących do centrum Szczecina.

Przebudowa Estakady Pomorskiej była konieczna ze względu na fatalny stan techniczny 50-letniego obiektu. Ze względów bezpieczeństwa, niezbędny był kompleksowy remont całej konstrukcji obiektu. Prace drogowe przez wiele miesięcy powodowały ogromne utrudnienia na ul. Gdańskiej. Na szczęście ten etap już się zakończył. Obecnie roboty drogowe toczą się na jezdniach wspomagających, które nie są już tak uczęszczane, jednak wciąż można napotkać na utrudnienia.

Czytaj też: Testują ładowarki do "elektryków". W Szczecinie są trzy takie urządzenia

- Prace budowlane skupiają się aktualnie na przebudowie południowej jezdni wspomagającej, która biegnie tuż obok estakady - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Układane są krawężniki i chodniki. Realizowane są prace sieciowe. Wykonane zostały już podbudowy nowej jezdni i niedługo rozpocznie się układanie mas bitumicznych.

Drobne prace wykończeniowe prowadzone są również na samej estakadzie. Jest to m.in. wykonywanie izolacji.

Przebudowa Estakady Pomorskiej

Najważniejszą częścią tego zadania, będzie przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, znajduje się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest kompleksowy remont całej konstrukcji. W wyniku prac, podniesiona zostanie także klasa nośności obiektu do 40 Ton. W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także wiadukt nad bocznicą kolejową, prowadzącą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Obiekt ten został zbudowany przed 1945 rokiem i przebudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego stan techniczny ze względów bezpieczeństwa również wymaga przeprowadzenia kompleksowych prac naprawczych. Ponadto pracami objęty będzie układ drogowy w rejonie Estakady. Przebudowane zostaną obie jezdnie ul. Gdańskiej oraz przejazdy pod Estakadą. Pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną sieci i instalacje podziemne.

Rozwiąż QUIZ: To właśnie tutaj jest Twoje miejsce! Sprawdź, w jakiej części Szczecina powinieneś zamieszkać

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
"Torowa rewolucja" z komplikacjami. Zastój na ulicy Kolumba w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany