Test ładowarki do autobusów elektrycznych

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Test ładowarki do autobusów elektrycznych

Testują ładowarki do "elektryków". W Szczecinie są trzy takie urządzenia

2022-05-11 10:38

Na szczecińskich ulicach można spotkać trzy takie urządzenia. Już wkrótce autobusy elektryczne będą mogły korzystać z nowych ładowarek. Zanim to jednak nastąpi, muszą one przejść niezbędne testy i procedury odbiorowe. We wtorek, 10 maja odbyły się pierwsze testy ładowarki na pętli autobusowej przy ul. Kołłątaja.

Ładowarka znajdująca się na pętli przy ul. Kołłątaja jest jedną z trzech, które zostały ustawione w Szczecinie. Pozostałe znajdują się przy ul. Owocowej i Kolumba w rejonie dworca. Dzięki tym urządzeniom, w czasie postoju mogą się podładować autobusy elektryczne.

Rozwiąż QUIZ: To właśnie tutaj jest Twoje miejsce! Sprawdź, w jakiej części Szczecina powinieneś zamieszkać

- Zanim urządzenia zaczną normalnie funkcjonować, konieczne jest wyregulowanie całego systemu i wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Wykonawca musi przeszkolić ponadto osoby, które zajmą się obsługą ładowarek jak również systemu telemetrycznego.

Jednocześnie trwają procedury, związane uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i decyzji, umożliwiających przekazanie ładowarek do użytkowania.

Czytaj też: Noc Muzeów 2022 w Szczecinie. Co można zobaczyć? Długa lista atrakcji

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?
Dlaczego w Szczecinie tramwaje jeżdżą tyłem?
Nasi Partnerzy polecają