Nowe nasadzenia na ul. Sikorskiego

i

Autor: ZUK Szczecin Nowe nasadzenia na ul. Sikorskiego

Sadzą drzewa w Szczecinie. Ma ich być ponad pół tysiąca i mają być naprawdę duże

2021-12-09 8:45

Ma być ich ponad pół tysiąca, a co najważniejsze - mają być to duże okazy, a nie małe sadzonki. Mają być również objęte gwarancją. Mowa o drzewach, których sadzenie rozpoczęło się w Szczecinie, również w centrum, gdzie w ostatnich latach drzewostan znacznie zubożał.

Obecnie nasadzenia trwają w lewobrzeżnej części Szczecina - zarówno w Śródmieściu, jak i na osiedlach oddalonych od centrum miasta. Posadzone zostaną m.in. brzozy pożyteczne, wiśnie pikowane Kanzan, klony czerwone, wiśnie, śliwy, klony i buki. Planowane nasadzenia nie ominą również prawobrzeżnej części miasta.

Czytaj też: To się nazywa WOLA PRZETRWANIA! Wycięte drzewa w centrum Szczecina nagle ODŻYŁY! [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Nowe drzewa zobaczymy więc począwszy od placu Matki Teresy z Kalkuty, poprzez Park Żeromskiego, ulicę Piłsudskiego, 3 Maja, plac Batorego, ulicę Narutowicza, Aleję Piastów, ulicę Wyszyńskiego, Nabrzeże Wieleckie i dziesiątki innych miejsc - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Zasięg tych prac obejmuje także mnóstwo miejsc na Prawobrzeżu.

Co bardzo istotne, nie są to małe sadzonki, które nie tylko są ledwie zauważalne, ale też bardziej podatne na niesprzyjające czynniki zewnętrzne. Jak zapewnia Andrzej Kus, każde z drzew ma co najmniej 4 metry wysokości. Na dodatek każde jest objęte 3-letnią gwarancją pielęgnacyjną, która uwzględnia: odchwaszczanie mis przy drzewach, naprawy lub wymiany obudów, podlewanie według potrzeb, usuwanie odrostów, zwalczanie chorób i szkodników, cięcia sanitarne, wymiany uszkodzonego, chorego lub suchego materiału i wszelkie inne zabiegi umożliwiające zachowanie drzewa w dobrej kondycji.

Czytaj też: Okazałe drzewa na Turzynie poszły pod topór. Czy będą nowe nasadzenia? [ZDJĘCIA, WIDEO]

- W przypadku, gdy w czasie okresu gwarancyjnego drzewo zostanie wymienione na nowe, okres 3-letniej gwarancji liczony będzie od momentu wymiany drzewa dodaje rzecznik.

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Okazałe drzewa na Turzynie poszły pod topór. Czy będą nowe nasadzenia?
Nasi Partnerzy polecają