Autostrada

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Rząd obiecuje pieniądze na Zachodnie Obejście Szczecina. Piotr Krzystek: "Trzymamy za słowo"

2021-02-18 8:09

Rząd zapowiada budowę Zachodniego Obejścia Szczecina - jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w regionie. Wkrótce mają się nawet odbyć pierwsze przetargi. Wielu mieszkańców czeka na tę inwestycję, która nie tylko odciąży Szczecin od ruchu tranzytowego m.in. do zakładów chemicznych w Policach, ale także skróci drogę nad morze. Do zapowiedzi odniósł się również prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

Plany dotyczące inwestycji drogowych w województwie zachodniopomorskim, w tym budowę obwodnicy Szczecina wraz z tunelem pod Odrą, zapowiadał w środę, podczas konferencji w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i politycy Prawa i Sprawiedliwości.

- Realizujemy 10 inwestycji o łącznej długości 130 km i wartości 5 mld zł. Kolejne inwestycje są przygotowywane do realizacji i nie zwalniają tempa - mówił w środę minister Adamczyk. - Jedną z nich jest zachodnia obwodnica Szczecina.

Zobacz też: Jeszcze więcej utrudnień w centrum Szczecina. "Torowa rewolucja" wkracza w kolejną fazę

Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina ma rozpoczynać się na węźle Szczecin Zachód na autostradzie A6 koło Kołbaskowa, następnie od zachodniej strony omijać Szczecin, przebiegać przez Police i liczącym około 5 kilometrów tunelem pod Odrą połączyć się z węzłem w okolicach Goleniowa. Dotychczas przeprowadzono prace geologiczne związane z tą inwestycją.

Do planów budowy obwodnicy odniósł się również prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

- Trzeba cieszyć się, że rząd naszego państwa dostrzegł Szczecin i Police z chemicznym, państwowym gigantem – powiedział prezydent Szczecina i dodał, że to jeden z wielu argumentów, które przez lata wysyłano ze Szczecina do Warszawy wraz z opracowaniami i dokumentami uzasadniającymi budowę zachodniej obwodnicy wraz z przeprawą Police-Święta.

Prezydent podziękował wszystkim samorządom i sąsiadom z obszaru metropolitalnego, za lata pracy i zaangażowanie w ten projekt, jak stwierdził to dzisiejsze ogłoszenie to światełko w tunelu.

- Niepokoić może nas polityczna narracja obok tej informacji. Ale Szczecin trzyma za słowo! W połowie roku, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg na realizację Zachodniej Obwodnicy Szczecina – dodał prezydent Szczecina.

Zobacz też: "Kuchenne Rewolucje" w Barlinku. Magda Gessler odmieniła "Wielkopolankę"

Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina

i

Autor: GDDKiA Szczecin
Sonda
Często stoisz w korkach?
Świnoujście: Hipnotyzujący Bałtyk w zimowej odsłonie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany