Rusza kąpielisko na szczecińskiej Arkonce

i

Autor: ZUK Szczecin Rusza kąpielisko na szczecińskiej Arkonce

Rusza kąpielisko na Arkonce. Szczecinianie zapłacą więcej [CENY, GODZINY OTWARCIA]

2022-05-31 8:31

Inflacja coraz bardziej daje znać o sobie. Przekonają się o tym mieszkańcy Szczecina, którzy będą chcieli spędzić upalne letnie dni na popularnym kąpielisku. W środę, 1 czerwca rusza sezon na Arkonce. Niestety w tym roku trzeba przygotować się na większe wydatki, gdyż bilety wstępu będą droższe.

Położona wśród lasów Arkonka rozpoczyna sezon 1 czerwca. Udostępnione zostaną baseny rekreacyjne, basen sportowy i zjeżdżalnie. Odwiedzający będą mieli także do dyspozycji mnóstwo innych atrakcji: korty do tenisa i badmintona, miejsca do grillowania, plac zabaw, siłownię pod chmurką, leżaki, hamaki, sztuczną plażę, boiska do plażowej piłki siatkowej czy cieszący się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży skatepark.

Kąpielisko określane również mianem "Szczecińskiej Majorki" będzie czynne przez siedem dni w tygodniu

- Od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-19:00, w piątki, soboty i niedziele do godziny 20:00 - przez cały czerwiec i lipiec - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Od sierpnia, codziennie, włącznie z weekendami, Arkonka będzie czynna w godzinach 10:00-19:00.

Będzie drożej niż rok temu

Niestety inflacja sprawiła, że wypoczynek na Arkonce będzie w tym roku droższy. Za bilet normalny zapłacimy 16 złotych, czyli o złotówkę więcej niż w ubiegłym roku. Bilet ulgowy będzie kosztował 8 złotych (wcześniej płaciliśmy 5 złotych).

Droższy będzie także parking zlokalizowany przy kąpielisku. Za każdą godzinę postoju będzie trzeba zapłacić 2 złote (wcześniej była to złotówka). Ci, którzy nie chcą ponosić dodatkowych kosztów związanych z parkowaniem, mogą pozostawić samochód na bezpłatnym parkingu przy ul. Arkońskiej, na przeciwko stadionu, a następnie pokonać kilkaset metrów spacerem.

Na kąpielisko można też dojechać komunikacją miejską lub rowerem - zarówno miejskim jak i własnym. Na Arkonce znajdują się stojaki rowerowe oraz samoobsługowa stacja naprawy jednośladów.

Czytaj też: Drogie pływanie w Szczecinie. Nowy cennik na Floating Arenie. Można złapać się za głowę!

Na Arkonkę bez kolejki

Żeby uniknąć stania w kolejce do kas, bilety na Arkonkę można zakupić przez Internet. Wystarczy zainstalować aplikację Mobilna Karta Miejska Szczecin i za jej pośrednictwem kupić bilet.

- Można będzie to zrobić na bieżący dzień lub na dwa kolejne dni - podkreśla Andrzej Kus. - Codziennie dostępnych będzie 2 tysiące takich wejściówek, które uprawniają do wejścia bez stania w kolejce do kasy. Przy bramce przy parkingu oraz przy kasach głównych stał będzie ochroniarz do którego będzie można podejść, pokazać do zeskanowania bilet i wejść bez problemu na teren.

Czytaj też: Miliony na nowy Szczeciński Dom Sportu. Będzie nowy basen i większa hala sportowa

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?