Miliony na nowy Szczeciński Dom Sportu. Będzie nowy basen i większa hala sportowa

i

Autor: UM Szczecin Miliony na nowy Szczeciński Dom Sportu. Będzie nowy basen i większa hala sportowa

Miliony na nowy Szczeciński Dom Sportu. Będzie nowy basen i większa hala sportowa

2022-05-30 17:35

Szczecin otrzyma dofinansowanie na przebudowę starej części wysłużonego kompleksu sportowego przy ulicy Wąskiej. Przebudowany zostanie basen, w którym w listopadzie ubiegłego roku doszło do katastrofy budowlanej, a także hala sportowa, która zostanie dostosowana do współczesnych standardów. Wniosek na realizację przebudowy starej części Szczecińskiego Domu Sportu został rozpatrzony i zaakceptowany.

Na przebudowę SDS Szczecin otrzyma 65 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach zadania powstanie nowy basen oraz większa hala sportowa.

- Na basenie znajdzie się 8 torów o długości 25 m, a także m.in.: pomieszczenie ratowników, sanitariaty i magazyn - informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Z kolei hala sportowa zostanie dostosowana do współczesnych wymogów licencyjnych, będzie zatem nieco wyższa i większa niż dotychczas istniejąca, a obok boiska powstają trybuny o pojemności ok. 1,5 tysiąca miejsc. W budynku znajdą się również dwie sale bokserskie, a także zaplecze szatniowo-socjalne. Cały kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj też: Drogie pływanie w Szczecinie. Nowy cennik na Floating Arenie. Można złapać się za głowę!

Koszt inwestycji szacuje się na 88,8 mln zł. Miasto ma 9 miesięcy na ogłoszenie postępowania przetargowego od otrzymania wstępnej promesy.

Przypomnijmy, w listopadzie 2022 roku, na basenie Szczecińskiego Domu Sportu doszło do katastrofy budowlanej. Zawaliła się część ściany. Na szczęście nikt nie ucierpiał, gdyż obiekt został wcześniej wyłączony z użytku.

Czytaj też: Magda Gessler w Szczecinie. Ekipa "Kuchennych rewolucji" odwiedziła lokal w centrum miasta [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni