Rośnie ostatnia trybuna. Szczeciński stadion nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

2021-02-02 8:22

Trwa drugi etap budowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie. Widoczne są już pierwsze elementy konstrukcji nowej trybuny po północnej stronie obiektu.

Pomimo zimowej aury, roboty konstrukcyjno-budowlane przy budowie dwóch ostatnich trybun (północnej i wschodniej) posuwają się do przodu. Dwie pozostałe, czyli południowa i zachodnia, są już gotowe do użytku.

- Trwa wykonywanie fundamentów trybuny północnej, widoczna jest także konstrukcja jednej ze ścian obiektu - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Na trybunie wschodniej zakończono układanie prefabrykatów dolnych rzędów trybun, wewnątrz prowadzone są prace instalacyjne.

Zobacz też: Skatepark na osiedlu Majowym nabiera kształtów. To będzie najnowocześniejszy obiekt w Szczecinie [ZDJECIA]

Trwają również prace instalacyjno-wykończeniowe wewnątrz nowego budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży.

Nowy stadion ma być gotowy w pierwszej połowie 2022 roku. Koszt inwestycji to ponad 360 milionów złotych.

Co z murawą?

W ostatnim czasie sporo dyskusji wywołał stan murawy na głównym boisku. W ostatnim czasie nastąpiła jej całkowita wymiana, jednak, zdaniem wielu mieszkańców, jej stan pozostawia wiele do życzenia.

- Przypominamy, że wybór rodzaju murawy na głównym boisku Stadionu Miejskiego był uzgadniany z klubem Pogoń Szczecin. Za jej utrzymanie odpowiada teraz klub - dodaje Piotr Zieliński. - Prace przy wymianie murawy były pierwotnie dostosowane do przerwy w rozgrywkach ligowych. Jednak z uwagi na pandemię terminarz rozgrywek uległ zmianie, co jednocześnie wpłynęło na ustalony wcześniej harmonogram prac przy wymianie murawy i tym samym przesunięcie startu robót o około dwa miesiące. Murawa została zatem ułożona tuż przed okresem jesienno-zimowym (a nie na początku lata) w wyniku czego nie zdążyła się w pełni ukorzenić. Dodatkowo prowadzenie rozgrywek i treningów nie miało pozytywnego wpływu na jej pełny rozrost i przyczepność do podłoża. Do pełnego ukorzenia murawy trzeba poczekać do wiosny, wtedy też jej stan powinien się poprawić.

Zobacz też: Pomarańczowa ŁUNA nad Szczecinem. Co tak mocno ŚWIECI nocą nad miastem?

Co wiesz o Pogoni Szczecin?

Pytanie 1 z 10
Początki klubu sięgają roku...
Śmieciowe drzewo przy jednym z bloków w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany