Budynek, w którym znajdzie się część basenowa Fabryki Wody, pnie się do góry.
- Prowadzone są roboty żelbetowe przy budowie słupów oraz ścian parteru - informuje Piotr Zieliński z Fabryki Wody. - Wykonany został już strop nad podbaseniem, realizowane są jeszcze prace przy hydroizolacji i zasypkach ścian zewnętrznych podbasenia.
Z kolei na budynku edukatorium wykonywany jest stropodach i pochylnia wiru wiedzy. Układane są koryta kablowe pod montaż wewnętrznych instalacji elektrycznych i teletechnicznych, a na parterze trwają prace związane z wykonaniem wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej.
Wiele dzieje się także w części zewnętrznej kompleksu.
- Trwa budowa instalacji kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz wodociągowej - dodaje Piotr Zieliński. - Wykonywane jest przyłącze ciepłownicze. Zakończono montaż konstrukcji stalowych na budynkach sanitarno-szatniowym i handlowo-usługowym w strefie basenów zewnętrznych.
Trwa także budowa infrastruktury parkingowej. Widoczny jest już zarys przyszłego parkingu, na którym w ostatnim czasie wykonano podbudowy pod nawierzchnię. Montowana jest także konstrukcja stalowa wiaty nad stanowiskami dla samochodów elektrycznych.
Fabryka Wody w Szczecinie
Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.
Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.
Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquparku jest edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.
Koszt inwestycji to prawie 350 milionów złotych. Prace zakończą się w 2022 roku.