Rośnie hala basenowa. Co słychać na budowie szczecińskiej Fabryki Wody? [ZDJĘCIA]

2020-11-12 17:49

Budowa Fabryki Wody posuwa się do przodu. Rosną ściany parteru głównej hali przyszłego aquaparku, zmienia się również zagospodarowanie terenu.

Budynek, w którym znajdzie się część basenowa Fabryki Wody, pnie się do góry.

- Prowadzone są roboty żelbetowe przy budowie słupów oraz ścian parteru - informuje Piotr Zieliński z Fabryki Wody. - Wykonany został już strop nad podbaseniem, realizowane są jeszcze prace przy hydroizolacji i zasypkach ścian zewnętrznych podbasenia.

Z kolei na budynku edukatorium wykonywany jest stropodach i pochylnia wiru wiedzy. Układane są koryta kablowe pod montaż wewnętrznych instalacji elektrycznych i teletechnicznych, a na parterze trwają prace związane z wykonaniem wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Wiele dzieje się także w części zewnętrznej kompleksu.

- Trwa budowa instalacji kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz wodociągowej - dodaje Piotr Zieliński. - Wykonywane jest przyłącze ciepłownicze. Zakończono montaż konstrukcji stalowych na budynkach sanitarno-szatniowym i handlowo-usługowym w strefie basenów zewnętrznych.

Trwa także budowa infrastruktury parkingowej. Widoczny jest już zarys przyszłego parkingu, na którym w ostatnim czasie wykonano podbudowy pod nawierzchnię. Montowana jest także konstrukcja stalowa wiaty nad stanowiskami dla samochodów elektrycznych.

Fabryka Wody w Szczecinie

Fabryka Wody to nowoczesny i wielofunkcyjny park wodny z funkcjami sportowymi, rekreacyjnymi oraz elementami edukacyjnymi.

Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża. Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego Aquparku jest edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Koszt inwestycji to prawie 350 milionów złotych. Prace zakończą się w 2022 roku.

Likwidacja jaskini hazardu