Biuro Obsługi Interesantów

i

Autor: UM Szczecin

Szczecin: Umawiają się na wizytę i nie przychodzą. A kolejka się wydłuża...

2020-11-12 17:22

Nawet 600 osób tygodniowo nie przychodzi na umówioną wizytę do szczecińskiego magistratu, w którym obecnie, z powodu pandemii, załatwienie jakiejkolwiek sprawy wiąże się z długim oczekiwaniem w kolejce. Sprawia to, że czas oczekiwania na umówiony termin wydłuża się jeszcze bardziej.

W związku z trwającą pandemią wizyta w urzędzie miasta możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu się.

- Niestety z naszych obserwacji jednoznacznie wynika, że ok. 15-20 procent interesantów nie korzysta z zarezerwowanego terminu - mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Dziennie to nawet 120 osób, tygodniowo 600, a miesięcznie prawie 2500.

Urzędnicy apelują więc do mieszkańców, którzy mimo wcześniejszej rezerwacji nie zamierzają jednak przychodzić do magistratu, o odwoływnie wizyt. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • Na stronie www.eurzad.szczecin.pl w panelu „zarezerwuj wizytę” proszę wejść w „odwołanie wizyty” następnie wystarczy wpisać nr PESEL i wówczas system umożliwi odwołanie wizyty.
  • Wysłać e-maila na adres odwolajwizyte@um.szczecin.pl i wpisać w treści lub tytule: imię i nazwisko, datę oraz godzinę wizyty i kategorię sprawy.

Dzięki odwołaniu wizyty, zarezerwowany wcześniej termin "uwolni się" i będzie dostępny dla innej osoby.

Sonda
Czy próbowałeś załatwić jakąś sprawę w urzędzie podczas pandemii?
Zmotoryzowany Marsz Niepodległości w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają