Rosną obawy przed koronawirusem w Szczecinie i regionie. Kolejne szpitale wprowadzają nowe zasady!

2020-02-28 15:47
Szpital przy ul. Unii Lubelskiej
Autor: Google Street View

Z powodu zagrożenia obecnością koronawirusa, w kolejnych szpitalach wprowadzane są nowe zasady dotyczące odwiedzin przebywających w nich pacjentów. Po szpitalu na szczecińskich Pomorzanach, ograniczenia wprowadzono również w placówce przy ul. Unii Lubelskiej, a także w szpitalu w Policach.

Odwiedziny możliwe są tylko przez dwie godziny dziennie - od 15:00 do 17:00. To jednak nie wszystko. Zaleca się również, by w odwiedziny do chorych przychodziła tylko jedna osoba, zwłaszcza w klinikach o profilu dziecięcym, Klinice Hematologii, Oddziale Transplantacji Szpiku, Oddziałach Dziennych Chemioterapii oraz Oddziale Onkologii Klinicznej, Chemioterapii i Immunoterapii Nowotworów. Jest również prośba o to, by osoby, które w ostatnim czasie przebywały w miejscach zagrożonych koronawirusem, zrezygnowały z odwiedzin u pacjentów. To samo dotyczy tych, którzy mają jakiekolwiek infekcje dróg oddechowych.

W środę podobne ograniczenia wprowadzono w szpitalu na Pomorzanach. Tam również odwiedziny możliwe są jedynie w wyznaczonych godzinach - od 15:00 do 17:00.

Ograniczenie odwiedzin obowiązuje do odwołania.

Lekarze przypominają o zaleceniach, które pomagają uchronić się przed zachorowaniem na infekcje wirusowe, czyli częstym i skutecznym myciu rąk, zakrywanu ust i nosa podczas kaszlu i kichania, a także zachowaniem bezpiecznej odległości co najmniej 1 metra.

Sprawdzamy jak reagują polskie służby na chorego z koronawirusem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE