Zagrożenie koronawirusem w Szczecinie. Ważna decyzja Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego

2020-02-26 13:33
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
Autor: Google Street View Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

W związku ze stale rosnącym zagrożeniem koronawirusem, Kolegium Rektorskie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie podjęło decyzję o wstrzymaniu do odwołania wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów oraz pracowników, zarówno do jak i z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej, północnych Włoch, a w szczególności rejonu Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemontu, Emilii Romanii i Lacjum, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu i Singapuru.

Decyzja podjęta została w związku z wydanym 24 lutego 2020 roku komunikatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz komunikatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącym ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym, które odnoszą się do zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem 2019-nCoV.

Jeśli pracownicy, doktoranci i studenci ZUT, którzy aktualnie przebywają w wyżej wymienionych państwach, zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu, powinni skontaktować się z Działem Mobilności Międzynarodowej ZUT.

Kolegium Rektorskie ZUT apeluje o śledzenie bieżących doniesień dotyczących wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa.

Decyzja obowiązuje od 26 lutego 2020 roku aż do odwołania.

Czy koronawirus dotarł do Polski? Turyści opowiadają jak wyglądają procedury
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE