Kontrowersyjny happening na pl. Solidarności

i

Autor: ESKA INFO

Radny ze Szczecina chce "odkazić" miejsce, w którym miał się rozpocząć Marsz Równości? Kontrowersyjny happening na placu Solidarności

2019-09-12 11:22

Dariusz Matecki, radny PiS ze Szczecina, wraz z przedstawicielką Młodzieży Wszechpolskiej zapowiedział w środę akcję "dezynfekcji" placu Solidarności w Szczecinie. Wszystko w związku z planowanym na sobotę drugim Szczecińskim Marszem Równości.

Wydarzenie, podobnie jak w roku ubiegłym, miało rozpocząć się na placu Solidarności, jednak organizatorzy musieli zmienić plany, ponieważ wcześniej został on zarezerwowany pod inne zgromadzenie, organizowane przez środowiska prawicowe.

- Udało nam się jako porozumieniu środowisk patriotycznych, odebrać ten plac właśnie tym organizacjom LGBT, które chciały zorganizować tutaj swoją manifestację - mówił Dariusz Matecki podczas konferencji zwołanej w środę na placu Solidarności.

I to właśnie na placu Solidarności, dokładnie w tym samym czasie, gdy na ulice miasta wyruszy Marsz Równości, radny i kandydat PiS w wyborach parlamentarnych, Dariusz Matecki, ma się odbyć happening mający m.in. na celu "zmyć z ulic zanieczyszczenia związane z występkami środowiska LGBT".

Podczas konferencji prasowej zwołanej w środę na placu Solidarności, Małgorzata Rudzka z Młodzieży Wszechpolskiej wraz z radnym Mateckim apelowali o udział w manifestacji "Szczecin w obronie rodziny", podczas której będą zbierane podpisy pod trzema projektami uchwał: „Szczecin wolny od ideologii LGBT”, „Zmiana nazwy placu im. Pawła Adamowicza” oraz„Wybudowanie pomnika Państwa Podziemnego”. Ma ją poprzedzać happening, który ma polegać na "symbolicznym zmywaniu z ulic zanieczyszczeń związanych z występkami środowiska LGBT przeciwko prawu naturalnemu i rodzinie". Pojawił się apel do uczestników o zabranie ze sobą sprzętu do dezynfekcji. Organizację happeningu argumentowali „obroną rodziny przed wyznawcami ideologii, którzy atakują związek kobiety i mężczyzny”.

Co ciekawe, ten sam radny, który wraz z przedstawicielką Młodzieży Wszechpolskiej brał udział w zapowiedzi happeningu, kilka godzin później odcinał się od niego, publikując na Twitterze post, w którym odcina się od akcji.

"Nie organizuję i nie biorę udziału w żadnej akcji „dezynfekacji” (pisownia oryginalna)" - napisał Matecki na Twitterze.

Zapis konferencji, podczas której była mowa o happeningu, był wcześniej dostępny na Facebooku, jednak niespodziewanie został usunięty, zarówno z fanpage'a Porozumienia Środowisk Patriotycznych, jak i z profilu radnego.

Konferencja Mateckiego

i

Autor: Facebook / Dariusz Matecki

Na Facebooku pojawiło się również wydarzenie pod hasłem "Odkażanie", jednak zostało anulowane. Oficjalnie jako organizator przedstawiony jest fanpage "Najdłuższa flaga biało-czerwona w Polsce", za którym stoją przedstawiciele środowisk prawicowych, jednak wiadomo, że zostało utworzone przez księdza Tomasza Kancelarczyka, który organizuje m.in. "Marsz dla Życia".

Szczeciński Marsz Równości odbędzie się w sobotę, 14 września. Rozpocznie się na placu Żołnierza Polskiego i przejdzie ulicami miasta na plac Adama Mickiewicza w Parku Żeromskiego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany