Czy potrafisz rozróżniać kolory? Z wynikiem 10/15 jesteś prawdziwym mistrzem!

i

Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

QUIZ

Czy potrafisz rozróżniać KOLORY? Z wynikiem 10/15 jesteś prawdziwym MISTRZEM!

2022-08-08 16:12

Aż trudno to sobie wyobrazić, ale w przyrodzie występuje ich wręcz nieskończona ilość. Ludzki wzrok potrafi dostrzec ich nawet kilka milionów. Gorzej, gdy trzeba je nazwać. Mowa oczywiście o kolorach. Zazwyczaj każdy z nas jest w stanie określić nazwy od kilkunastu do kilkudziesięciu kolorów, a w tej "dyscyplinie" zdecydowanie lepiej radzą sobie kobiety. Czy dobrze znasz nazwy kolorów i potrafisz je rozróżnić? Sprawdź swoje możliwości i rozwiąż quiz!

Na pierwszy rzut oka, to zadanie może wydać się banalnie proste. W końcu co może być trudnego w nazywaniu kolorów? Biały, czarny, żółty, czerwony, niebieski, zielony... Niby proste. Jednak, gdy w grę wchodzą bardziej wyszukane nazwy, zaczynają się problemy. Bo jak nazwać kolor, który wydaje się nam znajomy, jednak nie jest tym, o którym myślimy? Sinokoperkowy róż?!

Sprawdź swoją wiedzę o kolorach i rozwiąż quiz! Ostrzegamy: łatwo nie będzie! Jeśli jednak uda Ci się odpowiedzieć na co najmniej 10 z 15 poniższych pytań, możesz śmiało powiedzieć, że jesteś "mistrzem kolorów". Do dzieła!

Kobaltowy, indygo, magenta: Czy na pewno znasz się na kolorach?

Pytanie 1 z 11
Karmazynowy to odcień:

Spodobało Ci się rozwiązywanie quizów? Mamy dla Ciebie więcej propozycji:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Kolory wnętrz - fiolet. Jak stworzyć aranżację z fioletem?