Quiz

i

Autor: Shutterstock Quiz

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wakacje we Włoszech? Bez 8/14 nawet nie myśl o wyjeździe

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem zapytamy o Włochy i ciekawostki z nimi związane. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad dziesięciu punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że kochacie Italię i włoskie la dolce vita! Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem zabieramy was do słonecznej Italii. Sprawdzimy waszą wiedzę na temat Włoch i ciekawostek z nimi związanych. Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z czternastu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wakacje we Włoszech? Bez 8/14 nawet nie myśl o wyjeździe

Pytanie 1 z 14
Ile rodzajów makaronu wyróżnia się we Włoszech?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.