QUIZ

i

Autor: SHUTTERSTOCK QUIZ. Dyktando ortograficzne - sprawdź, jak Ci pójdzie!

Sprawdź!

Dyktando ortograficzne. Nie zawiedź swojej pani od polskiego! Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko prymusi

2023-07-17 15:53

Przygotowaliśmy dla Was dyktando ortograficzne, które składa się z 12 pytań. Jeśli odpowiecie poprawnie, to znak, że jesteście mistrzami ortografii! I macie powody do dumy, bo w dobie internetu ortografię traktujemy z dużą pobłażliwością, a za wszelkie błędy obwiniamy słownik w smartfonie. Uwaga, w naszym quzie jest kilka pułapek, więc podczas rozwiązywania miejcie się na baczności!

QUIZ dyktando ortograficzne czas zacząć! Łatwo nie będzie, ale za to po zdobyciu kompletu punktów - satysfakcja gwarantowana! Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Nie zawiedź swojej pani od polskiego. To jak - gotowi? Zaczynamy! Pamiętajcie: zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Nie zawiedź swojej pani od polskiego!

Pytanie 1 z 12
1. Uzupełnij znane powiedzenie: "W... chrząszcz brzmi w trzcinie"

ZOBACZ TAKŻE: QUIZ. Sobotnia ortografia. Nawet dzieci potrafią to poprawnie napisać. Nie zdobyć 10/12 to obciach!

POLECMY RÓWNIEŻ: QUIZ. Jak dobrze znasz powieści kryminalne? Prawdziwy fan musi zdobyć min. 10 na 12 punktów!

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany