QUIZ. Planety układu słonecznego. Bułka z masłem? Większość pada przy ósmym pytaniu!

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne QUIZ. Planety układu słonecznego. Bułka z masłem? Większość pada przy ósmym pytaniu!

QUIZ. Astronomia na poziomie podstawówki. Myślisz, że to bułka z masłem? Większość podda się przy 8 pytaniu!

2022-06-03 12:28

QUIZ. Astronomia i planety układu słoneczne nie mają przed wami tajemnic? Wiedza z podstawówki może się przydać! 10 pytań dotyczących Ziemi, Marsa, Jowisza i innych planet, z których każda kryje fascynujące historie. Księżyce, masa, gazowe olbrzymy i wiele więcej! Dacie radę zdobyć komplet punktów? Przy ósmej zagadce możecie mieć ból głowy, ale wierzmy, że zdołacie ją rozwikłać! Zapraszamy do wspólnej zabawy z portalem se.pl.

QUIZ. Astronomia na poziomie podstawówki. Wiesz wszystko o tych planetach?

Astronomia, planety układu słonecznego, wiedza z podstawówki i... momentami podchwytliwe pytania! Serwujemy wam ciekawy (mamy nadzieję!) quiz dotyczący tego, co często nie jest widoczne gołym okiem. Zapraszamy do wspólnej zabawy i rzecz jasna życzymy kompletu punktów.

QUIZ. Planety układu słonecznego. Prościzna? Większość pada przy ósmym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Którą planetą w kolejności od słońca jest Mars?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Tym razem pytamy o planety układu słonecznego i związane z nimi ciekawostki. Myślicie, że gazowe olbrzymy, Ziemia i pozostałe planety nie mają przed wami tajemnic? Spróbujcie powalczyć o komplet punktów!

Nasi Partnerzy polecają