Zamki w Polsce

i

Autor: pixabay.com

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Polska zamkami stoi. Wiecie, gdzie znaleźć te najpiękniejsze?

2022-04-28 5:05

Witajcie w naszym czwartkowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę z geografii. Dziś przekonamy się, jak dobrze znacie własny kraj. Wiedza ta może przydać Wam się już podczas najbliższych wakacji, wszak jedną z popularniejszych turystycznych atrakcji w Polsce są… zamki. A tych u nas nie brakuje. Wiecie, że na terenie naszego kraju znajduje się ok. 400 takich budowli? Część z nich to ruiny, choć niektóre bardzo urokliwe, część natomiast jest pięknie wyremontowana. Sprawdźmy zatem, czy wiecie gdzie znajdują się najsłynniejsze i najpiękniejsze polskie zamki!

Polska zamkami stoi. Na terenie całego kraju jest ich ok. 400. Nie brakuje wśród nich prawdziwych pereł architektury, budowli owianych tajemniczymi legendami czy urokliwych ruin. To właśnie w Polsce znajdziemy też największy na świecie zamek gotycki! Nic zatem dziwnego, że polskie zamki cieszą się dużą popularnością wśród turystów i stanowią doskonały cel wakacyjnych podróży. Nie wszyscy jednak wiedzą, gdzie znaleźć te najpiękniejsze. A Wy? Rozpoznalibyście najsłynniejsze polskie zamki i potrafilibyście wskazać ich położenie? Przekonajcie się, rozwiązując nasz quiz geograficzny. Wiele z tych budowli pewnie widzieliście na własne oczy, a o innych czytaliście. W naszym quizie pytamy o te najpopularniejsze, więc nie powinniście mieć większych problemów z odpowiedziami. Ale czy na pewno uda Wam się zdobyć komplet punktów? Sprawdźmy!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Polska zamkami stoi. Wiecie, gdzie znaleźć te najpiękniejsze?

Pytanie 1 z 10
Zamek widoczny na zdjęciu to jedna z głównych atrakcji:
Zamki w Polsce

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Ogrody światła na zamku Książ