Flaga Polski

i

Autor: Pixabay W Polsce 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Święto Niepodległości na świecie. Małe szanse na komplet!

2021-11-11 5:58

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Dziś 11 listopada, w Polsce obchodzimy Święto Niepodległości. Nic więc dziwnego, że tym razem chcemy się przekonać, ile wiecie o świętach narodowych na świecie. Gwarantujemy, że quiz nie będzie tak prosty, jak może wam się wydawać. Jeśli uda się Wam mieć 10/10, prawdopodobnie oznacza to, że wiecie niemal wszystko o najbardziej odległych zakątkach świata. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem będzie on dotyczyć Świąt Niepodległości. 11 listopada to święto obchodzone jest w Polsce i... nie tylko. O tym, w jakim kraju dziś świętują, przekonacie się rozwiązując nasz quiz. Należy jednak pamiętać, że na całym świecie Święto Niepodległości obchodzone jest o różnych porach roku. Nie będzie łatwo. Quiz o świętach narodowych wymaga wiedzy nie tylko geograficznej, ale także historycznej oraz politycznej. Jeśli w szkole byliście prymusami z tych przedmiotów, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

PRZECZYTAJ TAKŻE: QUIZ. Czwartkowy test z geografii. W jakim państwie leży to miasto? Już 10/20 powodem do dumy!

Quiz geograficzny. Święto Niepodległości na świecie. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Święto Niepodległości na świecie. Małe szanse na komplet!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kiedy Polacy świętują Dzień Niepodległości?
Tak wyglądały marsze niepodległości
Nasi Partnerzy polecają