QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Które polskie miasto ma więcej mieszkańców?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Które polskie miasto ma więcej mieszkańców?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Które polskie miasto ma więcej mieszkańców?

2021-11-04 5:30

Czas na cotygodniowy test z wiedzy geograficznej. Sprawdzamy czy polskie miasta nie mają przed wami żadnych tajemnic. Czy znacie liczbę ludności polskich miast? Quiz nie będzie taki prosty, jak może się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do zadowolenia, zaś zdobycie kompletu oznacza, że o geografii wiecie niemal wszystko. Do dzieła!

Jak czwartek to test wiedzy geograficznej na łamach Super Expressu. Tym razem dotyczyć będzie liczby ludności polskich miast. W którym mieście mieszka więcej osób? Myślicie, że bez problemu sobie z tym poradzicie? Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom poszerzycie swoją wiedzę. Do dzieła!

Quiz geograficzny. Które polskie miasto ma więcej mieszkańców? Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera dwie odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

Quiz geograficzny. Które polskie miasto ma więcej mieszkańców?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Które miasto ma więcej mieszkańców? Warszawa czy Kraków?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Tajemnicze zjawisko nad Warszawą! To ludzie perseidy z Red Bull Skydive Team
Nasi Partnerzy polecają